به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه۱۳،  محمد هادی علی‌احمدی، شهردار منطقه گفت : به مناسبت آغاز هفته کتاب و کتابخوانی و با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه و  با توجه به گسترش فعالیت رسانه های مجازی ، ویژه برنامه های مختلفی از سوی اداره فرهنگی منطقه تدارک دیده شده و همزمان با ۲۴ آبان آغاز می شود.

او ، پویش نذر کتاب را از جمله ویژه برنامه های منطقه به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی بر شمرد و اضافه کرد: با اجرای این پویش ، شهروندان می توانند با اهدای کتاب به سرای محلات ، در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی نقش موثری ایفا کنند. 

او به برپایی نمایشگاه کتاب در ۱۲ سرای محله منطقه اشاره کرد و ادامه داد: کتاب دروازه ای به سوی جهان گسترده دانش و معرفت است و ارائه کتاب های خوب یکی از بهترین ابزار ها برای افزایش دانش و آگاهی در زمینه های مختلف است . 

محمد هادی علی‌احمدی با بیان اینکه پایین بودن سرانه مطالعه در کشور،  ناشی از ناآشنایی و عادت نداشتن به مطالعه از دوران کودکی است ، افزود: در این راستا، مسابقه کتابخوانی کودک و نوجوان، مقاله نویسی ، داستان نویسی و داستانک در سرای محلات برگزار می شود. 

شهردار منطقه۱۳،  مراسم شب شعر با حضور شعرای محلی و منطقه ای ، فضاسازی و معرفی کتب برجسته کشور، تجلیل از کتابداران سطح منطقه،  اهدای کتاب به کتابخانه های خانگی و نمایش خیابانی از دیگر برنامه های منطقه به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی است .