به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 19، تورج فرهادی با اعلام این خبر افزود: با هدف اطلاع رسانی و افزایش آگاهی شهروندان درمورد بیماری دیابت و عوارض آن با اولویت پیشگیری در خانه های سلامت محلات، مدارس، مساجد های ویژه برنامه های مشاوره ای، پزشکی و تغذیه ای اجرا می شود.

او با اشاره به آمار جهانی مرگ افراد دیابتی بر ضرورت آگاهی بخشی به شهروندان تأکید کرد  افزود : در همین راستا کلاس های آموزشی با موضوع های تغذیه، سبک زندگی و خودمراقبتی در سرای محلات برگزار می شود.

 همچنین به منظور پایش سلامت شهروندان و تشخیص به هنگام این بیماری علاوه بر برپایی میز خدمات سلامت در سرای محلات و میدان مرکزی میوه و تره بار،  اندازه گیری قند و فشارخون ، تغذیه با مشارکت استارتاپ اسمارت مدیکو ویزیت مجازی دیابت نیز انجام می شود و شهروندان می توانند با مراجعه به سایت Diabet Doctors  با کد دستوری " 1111 " نسبت به ویزیت مجازی دیابت با 20 درصد تخفیف بهره مند شوند.

فرهادی در خصوص بهره مندی اقشار کم برخوردار از برنامه های سلامت محور به مناسبت این هفته از خدمات تخصصی پزشک داخلی و غدد با مشارکت درمانگاه شهرداری منطقه 19 خبر داد و گفت: این اقشار با دریافت معرفی نامه از اداره سلامت  می توانند از این خدمات استفاده کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 55522211 تماس حاصل فرمایند.

به گفته این مسئول به منظور اشتراک گذاری تجربیات موفق افراد دیابتی، برنامه ای با عنوان گفتگو در شهر در محلات و با حضور اعضای کانون پیشگیری از بیماری های غیر واگیر برگزار خواهد شد.

براساس این گزارش برگزاری وبینار آموزشی با موضوع پیشگیری از دیابت و درمان، استقرار تیم جهادی پزشکی در مرتضی گرد و اسماعیل آباد و نصب بنرهای پرتابلی در معابر و بارگذاری طرح های گرافیکی با موضوع پیشگیری از دیابت از دیگر برنامه های این هفته است.