به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۹، تورج فرهادی با اشاره به اجرای طرح حامی شهر گشت های فوریت اجتماعی افزود: با توجه به آغاز فصل سرما هر شب ۱۹۰ نفر افراد بی خانمان در این گرمخانه پذیرش و نسبت به تشکیل پرونده، ارائه خدمات مددکاری و روانشناسی به آنها اقدام می شود.

او ادامه داد: در چند روز اخیر با کاهش دمای هوا طی گشت زنی ۲۲ نفر کارتن خواب شناسایی و به گرمخانه منتقل شده اند.

ضمن اینکه برای مددجویانی که بنا به دلایلی تمایلی به حضور در گرمخانه ندارند اتوبوسی در چهارراه خلازیر ناحیه سه به منظور اسکان آنها در شب های سرد مستقر شده که در هنگام شب حدود ۲۰ نفر در این مکان حضور می یابند.

این مسئول با اشاره به رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در پذیرش و استقرار مددجویان گرمخانه  گفت: مددجویان در بدو ورود استحمام و با دریافت لباس در گرمخانه مستقر می‌شوند. سه وعده غذا، ویزیت پزشکی از دیگر خدمات ارائه شده به مددجویان پس از پذیرش است.

فرهادی گفت: به منظور حمایت و برنامه ریزی گسترده از افراد بی خانمان و معتادین متجاهر پس از بهبود و خروج از چرخه بی خانمانی و آسیب های اجتماعی به آموزش خیاطی و کفاشی در واحد کار آفرینی گرمخانه مشغول به فعالیت می شوند.

شهردار منطقه ۱۹ با بیان اینکه بعضی از این افراد خود به گرمخانه مراجعه می کنند بیان کرد: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده افراد بی خانمان یا کارتن خواب با شماره تلفن فوریت های خدمات اجتماعی ۱۳۷ تماس حاصل فرمایند تا گشت‌های ویژه بلافاصله به محل اعزام و مددجویان را به مددسراها انتقال دهند.

براساس این گزارش گرمخانه مهر در بزرگراه آزادگان، مسیر شرق به غرب ورودی بزرگراه شهید کاظمی، دسترسی محلی، جنب موتوری سنگین به افراد بی خانمان خدمات ارائه می دهد.