به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 19، در این بازدید محمد امین توکلی زاده ضمن قدردانی از شهردار منطقه در راستای ساماندهی معتادان متجاهر در محدوده خلازیر و خدمات ارائه شده درگرمخانه افزود: طی برگزاری جلسات مستمر قرارگاه اجتماعی مقرر شد ساماندهی معتادان و کارتن خواب ها در مناطق با مشارکت پلیس مواد مخدر انجام شود که خوشبختانه در این محدوده این طرح به خوبی اجرا شده است .

توکلی زاده  ضمن گفتگو با مددجویان حاضر در گرمخانه در جریان وضعیت خدمت رسانی به آنها قرار گرفت و با توجه به افزایش پذیرش و مراجعه بالای افراد بی خانمان به این مکان خواستار پیگیری گسترش فضای فیزیکی و امکانات بیشتر برای این گرمخانه شد.

او در ادامه با حضور در مرکز کارآفرینی در گرمخانه مهر گفت:  به منظور حمایت از مددجویان و برنامه ریزی پس از بهبود و خروج از چرخه بی خانمانی و آسیب‌های اجتماعی، ماهانه ضمن آموزش کفاشی مددجویان به بازار کار معرفی خواهند شد.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران از خلازیر جنوبی و پاتوق 206 بازدید و از وضعیت ساماندهی کارتن خواب ها ابراز رضایت کرد.

براساس این گزارش طی چند شب گذشته با توجه به برودت هوا بیش از 200 نفر مددجو در این گرمخانه پذیرش شده اند، همچنین با وجود تکمیل ظرفیت مددسرا، یک دستگاه اتوبوس خواب مقابل گرمخانه برای سایر افراد مراجعه کننده در نظر گرفته شده است که  از خدمات  دریافت لباس، غذای گرم، ویزیت پزشکی،روانشناسی و  مددکاری بهره مند می شوند.

شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده افراد بی خانمان یا کارتن خواب با شماره تلفن فوریت های خدمات اجتماعی  137 پلاس تماس حاصل فرمایند تا گشت‌های ویژه بلافاصله به محل اعزام و مددجویان را به مددسرا انتقال دهند.