به گزارش اکونا پرس،

امروز 22 اسفند 1401؛ آیین بهره برداری و آغاز عملیات احداث ۵ پروژه زیست محیطی شهرداری تهران در چهل و ششمین پویش امید و افتخار با حضور اعضای شورای اسلامی شهر تهران ،سرپرست اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران ،شهرداران مناطق 13،14،8شهر تهران ، معاون خدمات شهری شهرداری تهران و مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران برگزار شد. 

رضا شرفی ،مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران در آئین بهره برداری و آغاز عملیات احداث پنج پروژه زیست محیطی شهرداری تهران گفت: شروع به کار دومین کارخانه پردازش محلی پسماند می‌تواند تا ۳۰ درصد در کاهش هزینه‌ها  و ۲۰ درصد در کاهش تردد ماشین‌های سنگین در معابر شهر موثر باشد.

وی افزود: یکی دیگر از گام‌های موثر در این مسیرکاهش ورود پسماند به مرکز پردازش آرادکوه است .

شرفی ادامه داد: مجموعه ۱.۵ هکتاری در سرخه حصار برای سگ‌های بلاصاحب که با مشارکت اثربخش مردم و حامیان حیوانات  و محیط زیست  به بهره برداری می رسد می تواند الگوی مناسبی برای کل شهر تهران باشد.

نائب رئیس شورای شهر تهران:نظارت بر خط میتواند نقاط ضعف و قدرت را بررسی کند

پرویز سروری نائب رئیس شورای اسلامی شهر تهران در آئین بهره برداری و آغاز عملیات احداث پنج پروژه زیست محیطی شهرداری تهران، گفت  نیازمند شفاف سازی و هوشمندسازی برای ارایه  خدمت روان و  قابل ارزیابی هستیم.

نایب رییس شورای شهر تهران افزودد: نظارت برخط به این خدمات  و به لحظه می تواند موضوع و فرآیند را پیگیری کند و نقاط ضعف و قدرت را مورد بررسی قرار دهد.

وی گفت: سومین مرکز بر اساس قولی که داده شده بین فروردین و اردیبهشت ماه به بهره برداری خواهد رسید.

شهردار منطقه ۱۳ تهران: در سال آتی سه مورد مهم اتفاق خواهد افتاد

محمد هادی علی احمدی شهردار منطقه ۱۳ شهرداری تهران در آیین بهره برداری و آغاز عملیات احداث ۵ پروژه زیست محیطی شهرداری تهرانگفت:یک سال و نیم پیش زمان شروع به خدمتم اولین نکته ای که  شهردار تهران  به منگفتند کم بودن سرانه در شرق تهران بودکه موارد لازم برای جبران این موضوع در دستور کار قرار گرفت.

 علی احمدی افزود: در سال آتی سه اتفاق مهم را در پیش رو داریم اول بهره برداری از پایانه شرق جدید، بزرگراه شهید یاسینی و ورودی‌های جدیدیکه از بار ترافیکی کم میکند و جنگل سرخه حصار.

وی گفت: افتتاح  مرکز نگهداری سگ های ولگرد یکی از مهم ترین پروژه ها می باشد که حدود 700 قلاده سگ بلا صاحب نگهداری و به پایداری می رسند

 

آقامیری عضو شورای شهر تهران:باید به زباله  نگاه فنی داشت

آقامیری عضو شورای اسلامی شهر تهران در آیین بهره برداری و آغاز عملیات احداث ۵ پروژه زیست محیطی شهرداری تهران گفت:باید به زباله نگاه فنی داشت و همه زباله ها و دور ریزها سرمایه هستند و امیدوارم با احداث این پروژه ها گرمی دورریز زباله نداشته باشیم.

آقامیری افزود: در بحث مدیریت هوشمند  میتوان با استفاده  از ظرفیت های جوانان و دانش بنیان  دست اورد خوبی داشته باشیم و خروجی قابل ارایه ای داشته باشیم.

حسین نظری معاون خدمات شهری شهرداری تهران:در سال آینده شاهد اتفاقات بهتری در حوزه خدمات شهری و حوزه پسماند خواهیم بود

حسین نظری معاون خدمات شهری شهرداری تهران:در سال آینده شاهد اتفاقات بهتری در حوزه خدمات شهری و حوزه پسماند خواهیم بود

حسین نظری معاون خدمات شهری شهرداری تهران در آیین بهره برداری و آغاز عملیات احداث ۵ پروژه زیست محیطی شهرداری تهران گفت:ابتدا شکر الهی را دارم که توان خدمت به من داده شده است و از همه عزیزانی که در این مراسم حضور داشتند تقدیرو تشکر را دارم امیدوارم در سال آینده در حوزه خدمات شهری و حوزه پسماند اتفاقات بهتری را شاهد باشیم.

در پایان از همسر شهید طباطبایی سلیمانی که احداث این پروژه توسط ایشان به بهره برداری رسید، تقدیر شد.