به گزارش اکونا پرس،

به نقل از واحد خبر روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، سید محمد حسینی، در مراسم بازدید از طرح احداث کارخانه آهن اسفنجی بیجار با بیان این مطلب گفت: رهبر معظم انقلاب همواره بر استفاده از ظرفیت‌ها تاکید دارند و نقش‌آفرینی و مدیریت بهینه شرکت صنایع فولاد کردستان، در مسیر تحقق فرمایشات ایشان است.

وی با تاکید بر تحقق شعار امسال (جهش تولید با مشارکت مردم) گفت: برای تحقق شعار سال، باید در حوزه تولید تلاش کرد، چرا که در واقع، تولید کلید رفع بسیاری از مشکلات است.

معاون امور مجلس رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه خوشبختانه طرح‌های نیمه تمام در استان کردستان در حال تکمیل است، گفت: امیدواریم در آینده نزدیک، طرح های فولاد کردستان به دست رئیس جمهور افتتاح شود. وی ادامه داد: دولت در راستای رفع مشکلات شهرستان بیجار، تلاش می‌کند.

ایجاد 50 میلیون تن ظرفیت تولید فولاد

محمد آقاجانلو، قائم مقام رئیس هیات عامل ایمیدرو در این مراسم بازدید اظهار داشت: هدفگذاری تولید فولاد کشور در افق ۱۴۰۴، دستیابی به ظرفیت تولید ۵۵ میلیون تنی است که در حال حاضر، ۵۰ میلیون تن آن محقق شده است . وی افزود: با فراهم کردن زیرساخت ها و رفع محدودیت های انرژی که در برنامه های توسعه ای ایمیدرو قرار دارد، ظرفیت های ایجاد شده در فولاد نیز بالفعل خواهد شد. آقاجانلو در پایان، خواستار تسریع در اعطای مجوزهای لازم از سوی استانداری و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان برای تکمیل زنجیره فولاد و ایجاد توسعه پایدار اقتصادی در این استان شد.

بهره برداری از طرح آهن اسفنجی بیجار در 1404

محمدرضا احمدی، مدیر عامل شرکت صنایع فولاد کردستان در این مراسم، بیان داشت: طرح فولادسازی کردستان جزو ۴۸ طرح پیشران کشور است که با سهامداری و مشارکت ایمیدرو و شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات توسط شرکت صنایع فولاد کردستان در حال اجراست.

وی ادامه داد: طرح احداث کارخانه آهن اسفنجی بیجار در حال حاضر بیش از 30 درصد پیشرفت دارد و طبق برنامه پیش بینی شده، این طرح در سال ۱۴۰۴ به بهره برداری می رسد.

احمدی گفت: این طرح بنا به فرمایش رهبر معظم انقلاب و در راستای جلوگیری از مهاجرت مردم منطقه ببجار و پیشبرد اهداف اقتصادی و ایجاد اشتغال پایدار ایجاد شده است.

وی افزود: با بهره برداری از این طرح، ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم و تا 10 برابر اشتغال غیرمستقیم ایجاد خواهد شد.