به گزارش اکونا پرس،

ناهید درویش، مدیر مجموعه «مزون دبور» با ۱۶ سال سابقه طراحی در صنایع دستی و سنتی ایرانی طراح لباس  و ایده پرداز لباس های مزون دبور در حال حاضر به فعالیت در دو لاین تولید لباسهای مجلسی زنانه و لباس‌های لوکس زنانه پرداخته و دارای دو شعبه فعال در قیطریه تهران و تورنتو کانادا در طراحی لباس است.

درویش در خصوص ایده‌پردازی در طراحی لباس گفت: با الهام از ایده‌پرداز ها و برندهای مطرح دنیا لباس را طراحی کرده و آنچه در مزون ما حرف اول را می زند، خلاقیت و ایده نو ولی در دامنه مد روز میباشد .

وی بیان کرد: نام دبور به تعبیر لغتنامه دهخدا   بادیست که از غرب به شرق می وزد و در استعاره  فرایندی برای آنتقال صنعت مد از غرب به کشور ایران می باشد.

درویش ادامه داد: توانستیم سابقه کار خود در صنایع دستی را از تولید سفال و طلا کاری بر روی سفال و شیشه و نقاشی روی چرم و جیر را روی پارچه پیاده کنیم و تلفیقی زیبا از رنگ‌ها و نقشهای هنر اصیل ایرانی را در طراحی و تولید لباس با کیفیت و در ساختارهایی چون سوزن دوزی، روبان دوزی، سنگ دوزی و کچه و...  ارائه دهیم.

وی در رابطه با ساخت برندینگ و دیجیتال مارکتینگ در زمینه کار خود اظهار کرد: به دلیل شیوع ویروس کرونا جلسه همفکری با مدیران مجموعه گذاشتیم و به متریالی که نیاز روز جامعه بود رسیدیم. همچنین در بخش آنلاین ما جزو معدود مزون‌های ایرانی هستیم که لباس با طراحی ایرانی به ترکیه و تورنتو کانادا صادر می‌کنیم و مشتری‌های ثابت و خوبی در این کشورها داریم. به گفته وی، ۲۰ درصد تولیدی مزون دبور در خارج از ایران مانند کشور ترکیه و کانادا به فروش می‌رسد.

وی با بیان اینکه بخشی از پارچه‌های مزون دبور از محصولات با کیفیت ایرانی و ترکیه‌ای است، تاکید کرد:  تحریم‌ها مانع بزرگی بر سر راه تولیدکنندگانی چون صنف ما و پارچه فروشان است و در حال حاضر بزرگ‌ترین معضل ما واردات پارچه از ترکیه است.

درویش در زمینه فعالیت در فضای مجازی و دیجیتال مارکتینگ گفت: مزون دبور فعالیت مستمر در فضای مجازی دارد و هدف ما صدور اوت کوتور  به تمام دنیاست. همچنین اینترنشنال شیپینگ داریم و تارگت ما ارائه محصول با کیفیت و توانمند از جانب طراحان و هنرمندان ایرانی است و به این مسیر به دیده فرصت نگاه می‌کنیم.

وی در خصوص صحبت‌های منتشر شده در رابطه با محدودیت فضای مجازی با نام صیانت از کاربران گفت: بزرگترین دغدغه ما در حال حاضر  محدودیت فضای مجازی است و امیدوارم مسئولین فارغ از تعصبات و شعارهای سیاسی و جناح بازی تصمیم مناسبی در باب فضای مجازی بگیرند و بدانند در دنیای مدرن امروزی محدودیت روابط با دنیا کاری عبث و بیهوده است و اجرای این برنامه، مشکلات زیادی برای برخی فعالیت‌ها ایجاد می‌ کند.

در این روزهای سخت کرونایی که هر روز کسب و کارهای سنتی به مرور رو به زوال رفته و با رکود دست و پنجه نرم میکند کسب‌وکارهایی که به سمت فروش آنلاین و آموزش دیجیتال مارکتینگ رفته‌اند روز به روز بهتر و موفق‌تر می‌شوند.