به گزارش اکونا پرس،

در این نمایشگاه که از 19 مهرماه سال جاری آغاز شد و تا روز 21 مهرماه ادامه دارد، 10 شرکت دانش بنیان با حمایت صندوق نوآوری به نمایش محصولات و عرضه توانمندی‌های خود می‌پردازند.
اسامی ‌شرکت‌های دانش بنیان حاضر در پاویون ششمین نمایشگاه ایران فارما به این ترتیب است:


شرکت دانش بنیان آرک زیست آزما؛
محصول ارائه شده این شرکت در پاویون شامل «خدمات تخصصی کنترل کیفی فرآورده‌های بیولوژیک و نوترکیب‌» است که این خدمات شامل بهینه‌سازی، معتبرسازی و انجام آزمون‌های آنالیز و کنترل کیفی برای داروهایی که در فاز توسعه و تحقیق قرار دارند و هنوز وارد تولید نشده‌اند و انجام آزمون‌های کنترل کیفی فرآوردهای نوترکیب از جمله اینترفرون، فیلگراستیم و... طبق فارماکوپه است.


شرکت دانش بنیان اکسیر سازه رازی؛
محصول ارائه شده این شرکت در پاویون شامل «اولترا فریزر آزمایشگاهی منفی ۸۶ درجه سانتیگراد» است. دستگاه اولترا فریزر آزمایشگاهی منفی ۸۶ درجه سانتیگراد یا دیپفریزر محصول سطح یک دانش بنیان این شرکت برای نگهداری نمونه‌های تحقیقاتی و آزمایشگاهی در دمای منفی ۸۶ درجه سانتیگراد است که در پژوهشکده‌های تحقیقات ژنتیک، بیولوژیک، بیوتکنولوژی و آزمایشگاه‌های تحقیقاتی صنایع پزشکی، کشاورزی، غذایی و دارویی کاربرد دارد. بر اساس دانش روز و تجربیات اخیر، آزمون و خطاهای صورت گرفته و به‌کارگیری بازخورد کاربران متخصص این تجهیز، شرکت اکسیر سازه رازی موفق به تولید محصول ارتقا یافته‌ای با طراحی فنی جدید شده است. 


شرکت دانش بنیان دارو درمان سلفچگان؛
محصول ارائه شده این شرکت در پاویون شامل «پماد سوختگی‌ هانیدرم» است. طبق نتایج بالینی به دست آمده، پماد سوختگی ‌هانیدرم دارای خواص ضدالتهابی، آنتی باکتریال، افزایش دهنده سرعت ترمیم سوختگی و ضد اسکار است. اسیدهای چرب موجود در روغن کنجد در ترکیب با موم زنبور عسل به همراه اثرات آلکانین و شیکونین و فالونوئید موجود در عصاره گیاهی باعث افزایش خون‌رسانی و تکثیر سلول‌های بنیادین پوست و افزایش سرعت ترمیم بافت آسیب دیده شده و باعث می‌شود درم جدید تشکیل شده الاستیسیته طبیعی خود را سریعتر بازیابد.


شرکت دانش بنیان داروسازی گیاهی وشا دارو پارس؛
محصول ارائه شده این شرکت در پاویون «ژلومینت آی بی اس» است. این محصول کپسولی نرم دارای 2/0 میلی لیتر اسانس نعنا فلفلی (منتول حداقل 40 درصد) در 1/0 میلی لیتر روغـن سویاست. پوسته کپسول با استفاده از فرمولاسیون انتریک تولید شده است. این تکنیک موجب باز شدن کپسول در محیط روده و در نتیجه اثرگذاری مؤثر و هدفمند جهت درمان علائم سندروم روده تحریک‌پذیر یا IBS می‌شود.


شرکت دانش بنیان زیست محصول پارسیان؛ 
محصول ارائه شده این شرکت در پاویون شامل «نوترا کرم پارس» است که یکی از مهمترین و پراهمیت‌ترین موارد در روند درمان پوست‌های آسیب دیده و حساس است که باعث تأمین و اصلاح قدرت آبرسانی، بازسازی سلولی، ایجاد روند درمان علمی ‌و مؤثر، کاهش التهاب و خارش‌هایی است که باعث مختل شدن زندگی روزمره فرد می‌شود. به تازگی متخصصان پوست مو و زیبایی به جای ضدعفونی کردن پوست برای از بین بردن باکتری‌های بیماری‌زا و درمان آکنه، توصیه می‌کنند فلور طبیعی پوست را با استفاده از پروبیوتیک‌های موضعی تقویت کنند. کرم آبرسان نوترا کرم پارس با بهره‌گیری از همین پروبیوتیک‌های مؤثر، اولین کرم پروبیوتیک حاوی کمپلکس پروبیوتیک نوتراست را تولید کرده که به پشتوانه تحقیقات و مطالعات انجام شده می‌تواند اثرات عنوان شده را بر پوست داشته باشد.


شرکت دانش بنیان فناوری دارویی درسا بهساز؛
محصول ارائه شده این شرکت در پاویون شامل دستگاه‌های آزمایشگاهی اسپریدرایر(خشک‌کن پاششی) و فریز درایر (خشک‌کن سرمایشی) است. این دستگاه‌ها تجهیزاتی کاملا کاربردی هستند که برای خشک کردن تبدیل نمونه‌های آزمایشگاهی به پودر در فاز تحقیق و توسعه صنایع دارویی، شیمیایی، زیست فناوری به صورتی که آسیبی به مواد مؤثره، رنگ و کیفیت مواد وارد نشود، مورد استفاده قرار می‌گیرند.


شرکت دانش بنیان نواندیشان سازه نیرا؛
محصول ارائه شده این شرکت در پاویون «پمپ پریستالتیک» است. نحوه کار این پمپ به این صورت است که گردش الکتروموتور باعث گردش غلطک یا رولر در داخل روتور دستگاه می‌شود. حرکت غلتک یا کفشک بر روی شلنگ یا لوله استفاده شده در دستگاه، باعث رانده شدن هوای داخل آن به سمت جلو و ایجاد یک نوع خلاء شده که منجر به ایجاد مکش در سیال می‌شود. حرکت پیوسته و موجی شکل دستگاه، سیال را به داخل لوله می‌کشاند و به مرور آن را به سمت جلو سوق می‌دهد. در نهایت امکان تنظیم سرعت گردش غلتک و در نتیجه آن به سرعت گردش سیالت در این پمپ‌ها وجود دارد.


شرکت دانش بنیان شتابگران فناوری گلستان؛ 
محصول ارائه شده این شرکت در پاویون «سامانه هوشمند ثبت و ارزیابی بهداشت دست» است. این سامانه، نظارت هوشمند با استفاده از هوش مصنوعی و اینترنت اشیا در بستر ابری را امکانپذیر می‌سازد. این سامانه از دو بخش سخت افزار (دیسپنسر دیواری یا ایستاده) و سامانه نرم افزاری تشکیل شده است.


شرکت دانش بنیان زیست تخمیر؛
محصول ارائه شده این شرکت در پاویون شامل «لاکتوگام» است. لاکتوگام قرص مکیدنی الکتوگامR  است که اثرات مفیدی در سلامت دهان، حلق و گوش میانی دارد. این محصول شامل استرپتوکوکوس سالیواریوس M18 و K12 است که یکی از اولین گونه‌های باکتریایی مفید است که بعد از تولید در محوطه دهانی، ساکن و تکثیر می‌شود.  K12 و M18 از مشهورترین سویه‌های این باکتری هستند که اثرات مفید این سویه‌ها در مطالعات متعددی به اثبات رسیده است. 


شرکت دانش بنیان رایمون دانا دایان؛
محصول ارائه شده این شرکت در پاویون شامل «خدمات کنترل کیفی آزمایشگاهی» است که این خدمات شامل خدمات تخصصی و فوق تخصصی کنترل کیفی مواد اولیه و محصولات میانی و نهایی، خدمات تحقیق و توسعه D&R، خدمات مشاوره‌ای، خدمات تحقیقاتی و خدمات آموزشی است.