ازآنجایی‌که کیفیت ترموود و قیمت آن به‌صرفه بوده و باعث ایجاد جلوه بهتر از ساختمان می ‌شوند، از چوب ترمو برای ساخت تجهیزات مختلف یک ساختمان استفاده می ‌کنند. در اصفهان نیز از انواع چوب ترمو برای داخل و خارج از ساختمان استفاده شده و می توان با رنگ‌های متنوعی ظاهر چوب ترمو را تغییر داد. اگر می ‌خواهید درباره رنگ چوب ترمو در اصفهان اطلاعات مفیدی به دست اورید این مطلب را تا انتها مطالعه نمایید.

ترموود چیست؟

پیشینه تولید ترمووود به فنلاند باز می ‌گردد. ابتدا در این کشور از چوب‌های روسی و چوب درختان مختلف چوب ترمو به وجود آمد. چوب‌های ترمو در انواع مختلف نرم و سخت تولید می ‌شوند. بسته به اینکه از چه نوع چوبی برای تولید ترموود استفاده کنیم ویژگی‌های متفاوتی برای محصول تولید شده به وجود می ‌آید. پس از اینکه چوب‌های فنلاندی وارد بازار ایران شدند شرکت‌های زیادی دست به تولید این نوع چوب زده و محصول مشابه آن را تولید کردند. البته چوب‌های ترمو ایرانی از نظر کیفیت قابل مقایسه با ترموودهای فنلاندی نبوده و کیفیت پایین‌تری دارند. برای تولید ترموود باید ابتدا چوب‌های مختلف را در دمای بالا قرار داده تا رطوبت آنها کاهش یابد. کیفیت چوبهای فنلاندی از آن جایی بهتر از چوب‌های ایرانی است که رطوبت پایین‌تری دارند. تجهیزات مختلفی که برای تولید چوب فنلاندی مورد استفاده قرار می‌ گیرند نسبت به تجهیزات در کشور ما مرغوب‌تر هستند. برای افزایش کیفیت و دوام چوب‌های ترمو می ‌توان از رنگهای مختلف استفاده کرد. رنگ‌آمیزی باعث می شود که سطح چوب ترمو به طور کامل پوشانده شده و کیفیت بیشتری پیدا کنند.

انواع رنگ برای رنگ‌آمیزی چوب ترمو

زمانی که چوب‌های ترمو تولید می ‌شوند از یک روغن برای پوشاندن سطح آنها استفاده می ‌شود. این روغن باعث افزایش مقاومت چوب ترمو در برابر شرایط آب‌وهوایی و جوی و ضد نفوذ حشرات می ‌شود. برای اینکه مقاومت ترموود افزایش پیدا کند می ‌توان از رنگ‌های مختلف استفاده کرد. رنگ‌های گوناگونی بر پایه آب و روغن برای رنگ‌آمیزی چوب ترموود در کشور ما و کشورهای دیگر تولید می ‌شوند. یکی از رنگ‌های بسیار باکیفیت که در یکی از شرکت‌های آلمانی تولید شده و مورد استفاده قرار می ‌گیرد برند کیم نام دارد. این برند ویژگی‌های بسیار خوبی داشته و باعث می ‌شود که بتوان از چوب‌های ترمو مدت بیشتری استفاده کرد.

توضیحات رنگ ترموود KEIM

یکی از ویژگی‌های بسیار مطلوبی که باعث فروش بالای رنگ کیم آلمانی شده است ضمانت یکساله این محصول است. رنگ کیم از بهترین مواد اولیه تولید شده و طیف وسیعی دارد. تمامی کد رنگ­هایی که افراد با سلیقه‌های مختلف خود برای رنگ‌آمیزی چوب ترمو می ‌پسندند توسط این شرکت تولید می ‌شود. از ویژگی‌های دیگر آن می ‌توان به قابل استفاده بودن رنگ کیم در فضاهای مختلف ساختمان استفاده کرد. رنگ کیم فضاهایی که در داخل و خارج از ساختمان وجود دارد و یا برای ایجاد نما و سقف مناسب است. خاصیت ضد رطوبت رنگ کیم باعث شده که بتوان استخر و سونا و جکوزی را در محیط منزل به وجود آورد. رنگ چوب ترمو باعث افزایش نفوذناپذیری در برابر حشرات نیز خواهد شد. اگر رنگ‌آمیزی بادقت بالایی روی چوب‌های ترمو انجام شود این چوب‌ها به‌هیچ‌عنوان  دچار کپک زدگی و قارچ نمی ‌شوند. کیفیت بالای رنگ کیم باعث شده که بتوان از این رنگ برای محیط‌هایی که دمای بالایی دارند استفاده کرد. برای پوشاندن ۱۰ مترمربع از چوب ترمو فقط کافی است یک لیتر از رنگ کیم داشته باشید و این 1 لیتر ، با دو دست رنگ آمیزی ، چوب ترموود را به طور کامل پوشش میدهد برای 10 مترمربع.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خرید رنگ ترموود ، اجرای رنگ ترمووود و یا تعمیرات و تغییرات رنگ چوب ترمو کافیست تا همین حالا از طریق راه های ارتباطی با ما ، تماس بگیرید.

چرا از چوب ترمو برای ساخت منازل استفاده می ‌کنند؟

سلیقه مختلف افراد باعث شده است که علاقه زیادی به تغییر دکوراسیون منزل خود داشته باشند. می ‌توان از چوب ترمو برای ساخت تجهیزات مختلف در آشپزخانه استفاده کرد. یکی از دلایل دیگر استفاده از چوب ترمو برای ساخت منازل قیمت به‌صرفه و دوام بالای آن است. این چوب به‌آسانی دچار ایراد نشده و می ‌توان در شرایط جوی بسیار نامتعادل از آنها برای ساخت منزل استفاده کرد. ترموود در انواع ایرانی و خارجی تولید می‌ شود. اگر این چوب‌ها را با رنگ آلمانی کیم بپوشانید تا چندین سال خیالتان از کیفیت بالای مصالح منزل خود راحت است. استفاده از چوب‌ترمو با رنگ‌های متنوع باعث افزایش جلوه ساختمان شما می ‌شود. اگر علاقه زیادی به رنگ‌های طبیعی دارید می‌ توانید رنگ قهوه‌ای را برای پوشاندن سطح چوب ترمو استفاده کنید. برند کیم انواع رنگ‌ها را با ظاهر بسیار زیبایی تولید می ‌کند. از دلایل دیگر استفاده از چوب ترمو برای قسمت‌های مختلف یک منزل می توان به مقاومت بالای آن در برابر رطوبت نیز اشاره کرد. منزل‌های ویلایی دارای یک محوطه بسیار بزرگ هستند. برای ساخت آلاچیق‌های بسیار زیاد می ‌توان از ترموود استفاده کرد. خاصیت UV رنگ کیم باعث می ‌شود که این آلاچیق‌ها در برابر تابش نور خورشید مقاومت بالایی داشته باشند.

چگونگی رنگ‌آمیزی چوب ترمو

رنگ کردن چوب ترمو باید بادقت بسیار زیادی انجام شود. بهتر است این کار را به دست افراد ماهر و متخصص بسپارید. قبل از هرچیز باید رنگ را کاملاً تکان دهید تا حل شود. سطح چوب ترمو نباید هیچ‌گونه آلودگی و گردوخاک داشته باشد. مکانی که رنگ‌آمیزی در آن اتفاق می ‌افتد نیز باید عاری از هرگونه آلودگی و گردوغبار بوده و در مراحل مختلف رنگ‌آمیزی چوب ترمو هیچگونه ایرادی به رنگ و سطح چوب ترمو وارد نشود. برای رنگ‌آمیزی در مرحله اول چوب ترمو باید مقداری از رنگ را روی چوب‌ها ریخته و در جهت الیاف چوب قلمو را تکان دهید. ضخامت رنگ روی چوب ترمو باید بسیار کم باشد در حدی که این رنگ پس از زمان کوتاه خشک شده و ۲۴ ساعت از آن بگذرد تا نوبت به رنگ کردن مجدد چوبهای ترمو برسد. برای بار دوم که چوبهای ترمو رنگ‌آمیزی می ‌شوند باید ضخامت بیشتری از رنگ کیم روی آنها قرار داشته باشد.

12

خرید رنگ ترموود از مجموعه وود استار

اگرچه رنگ‌های زیادی برای رنگ‌آمیزی چوب ترموود در بازار اصفهان وجود دارند اما انتخاب یک برند مناسب می‌ تواند باعث افزایش دوام و مقاومت چوب‌های ترمو شود. رنگ چوب ترمو کیم کیفیت بسیار بالایی داشته و طیف وسیع آن باعث می ‌شود که شخص بتواند باتوجه‌به سلیقه شخصی خود یکی از انواع رنگ را انتخاب کند. برای اطلاعات بیشتر درباره رنگ کیم و خرید آن در اصفهان با شماره‌های مجموعه وود استار تماس بگیرید.

راه های ارتباطی با ما : 09935929654 - 26855679