به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، شبکه پرس تی‌وی با پخش مستند "آمازون" نشان می‌دهد که چگونه بزرگترین خرده فروش جهان شکل گرفت و چگونه بزرگ و بزرگتر شد.

این مستند به کارگردانی مهدی افضل‌زاده به این موضوع می‌پردازد که شرکت "آمازون" زاییده فکر یکی از میلیاردرهای جهان، جف بزوس است. بزوس از کودکی رویاهای زیادی داشت و برای تحقق آنها تلاش زیادی کرد. امروزه آمازون بزرگترین خرده فروش آنلاین است. در ابتدا کتاب‌ها را با تخفیف می‌فروخت، اما پس از مدتی تقریباً همه چیز را به فروش رساند.در این مستند می‌بینیم که شرکت آمازون در دنیای تجارت مانند یک قلدر عمل می‌کند و آن‌قدر رشد کرده است  که تقریباً همه چیز را از طریق زیرکی و زیر پا گذاشتن قوانین به فروش می‌رساند. 

مستند "آمازون" به تهیه‌کنندگی محسن کریمیان به این نکته نیز اشاره می‌کند که کارگران تحت شدیدترین و سخت ترین شرایط در این بزرگترین شرکت تجارت الکترونیک در جهان مشغول به کار هستند.

این مستند دو قسمتی در دو روز متوالی از امروز ساعت ۱۵:۰۰ از شبکه پرس تی‌وی روی آنتن می‌رود. بازپخش این مستند هم همان روز ساعت ۲۱:۰۰ و بامداد روز بعد ساعت ۰۱:۰۰ است.