به گزارش اکونا پرس،

سید عباس صالحی در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت کاغذ افزود: ۳۰۰۰ تن کاغذی که در گمرکات بوده در هفته آینده ترخیص می‌شود. در سه ماه گذشته ۳۰ هزار تن کاغذ توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تایید شده است. البته با توجه به اینکه کاغذ فرهنگی (نشر و مطبوعات) از غیرفرهنگی جدا شد، خود این مسئله اختلالی را در روند سامانه و مسیر‌های اداری هم در وزارت صمت و هم در بانک مرکزی اختلالاتی ایجاد کرد.

وی گفت:: خوشبختانه سامانه‌های اداری، مرتب و منظم شدند و بانک مرکزی هم مسیر را در هفته جاری تسریع کرد.

صالحی همچنین درباره ثبت دهه کرامت در تقویم گفت:: دیروز در شورای فرهنگ عمومی در این باره صحبت و مقدمات آن گفتگو شد، یک بار این مسئله در شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح شده بود که به علت نبود مستندات کافی مورد توجه قرار نگرفت و قرار شد یک بار دیگر با مستندات قوی‌تر آن را مطرح کنیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: درباره موضوع آیین نامه نظام نامه صنفی هم گروه‌های مختلف صنفی جلسات متعددی برگزار کردند.

وی افزود: در حوزه هنر تنوع صنفی وجود دارد و در پاره‌ای از موارد اتحادیه روشن صنفی نداریم. دوستان ما ۲۰ یا ۳۰ جلسه با اصحاب صنوف جلسه برگزار کردند.

صالحی گفت:: متنی هم تنظیم شده است و با توجه به اینکه بخشی از این بحث مربوط به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است، این متن نهایی شده و در این خصوص با شریعتمداری وزیر کار هم صحبت کرده ایم و آمادگی شان را اعلام کردند.

وی افزود: درحال نهایی کردن این مسئله هستیم و در آینده‌ای نزدیک به هیئت دولت ورود پیدا می‌کند.