به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی در این نامه آمده است:

1 - با ساخت فیلم خانه پدری در جلسه مورخ 27/7/88 به اتفاق آراء اعضای وقت شورای پروانه ساخت موافقت می شود و پروانه ساخت این فیلم با سرمایه گذاری 50 درصدی موسسه ناجی هنر در تاریخ 29/7/88 به امضای مدیر کل محترم وقت اداره نظارت و ارزشیابی صادر می گردد.

2 - درخواست های نمایش فیلم از سال 1390 به جریان می افتد و در چند نوبت مطابق روال معمول برخی از فیلم ها، نسخه های مختلف فیلم در جلسات مختلف شورای پروانه نمایش به شرح زیر مطرح می گردد :

الف : نسخه ارائه شده اولیه فیلم در تاریخ 2/8/90 در جلسه شورای پروانه نمایش مطرح و با نمایش آن مخالفت شده است .

ب : در جلسه مورخ 7/9/90 صورتجلسه مجددی تنظیم می گردد که با تامین نظرات نماینده شورا ، نمایش آن بلامانع اعلام می شود . این مصوبه به تایید 6 نفر از 7 نفر عضو حاضر شورا رسیده است .

ج : در سال 1392 صورتجلسه مجددی تنظیم می شود که به فیلم 4 اصلاحیه وارد شده است که با انجام آن نمایش فیلم «با درجه کیفی الف» بلامانع اعلام می شود.

د : در تاریخ 24/9/93 با درخواست موسسه هنر و تجربه برای نمایش فیلم در آن گروه ، شورا با نمایش فیلم در گروه هنر و تجربه و شرط سنی موافقت می نماید.

ﻫ : پس از توقف نمایش فیلم و بلاتکلیف ماندن موضوع نمایش فیلم در سال 1396 مجددا بنا به درخواست تهیه کننده و پخش کننده فیلم و با توجه به دستور وزیر محترم وقت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر تعیین تکلیف فیلم هایی که در مرحله نمایش بلاتکلیف مانده اند اعضای شورای پروانه نمایش در تاریخ 18/5/96 با نمایش فیلم در محافل و مراکز خاص به تشخیص سازمان سینمایی موافقت نموده اند در این جلسه 8 نفر از اعضا حضور داشتند و به اتفاق آراء تایید شد.

این مصوبه در تاریخ 23/5/96 نیز با شرط سنی مجدد مورد تایید قرار گرفت .

و: در طول این مدت جناب آقای عیاری همچنان درخواست بر صدور پروانه نمایش عمومی فیلم داشتند. فلذا طی ملاقاتی با معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی در تاریخ 30 تیرماه 1398 مجددا صدور پروانه نمایش عمومی فیلم را درخواست می نمایند. که موضوع در تاریخ 23/5/98 در جلسه شورای پروانه نمایش مطرح گردید و مصوب می گردد:

« با توجه به شرایط خاص این فیلم و پروانه نمایش صادر شده در سال 1393 جهت نمایش در هنر و تجربه ، شورا پس از بحث و بررسی مجدد سوابق موجود، به این نتیجه رسید که نحوه اکران فیلم را با شرایط محدودیت سنی (15+) به صلاحدید ریاست سازمان سینمایی واگذار نماید.»

متن فوق به اتفاق آرای اکثریت حاضر مصوب گردیده است و براساس همین مصوبه با وجود آن که تعدیل صحنه های خشونت، جزو مصوبه نبوده است اما با مذاکره معاون ارزشیابی و نظارت سازمان با تهیه کننده فیلم، با تعدیل صحنه خشونت و محدودیت سنی، فیلم با طی همه مراحل قانونی و رویه های معمول با محدودیت سالن و مدت اکران در گروه آزاد به نمایش درآمده است.