به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شبکه پرس تی وی، برنامه این هفته «جریان خاورمیانه» به تهیه کنندگی و اجرای مروه عثمان و با حضور دکتر نمر سعد عضو انجمن رام الله و گریگوری مفسر سیاسی از دوبلین به بررسی مرکز تحقیقات هسته ای فوق العاده مخفی اسرائیل در نزدیکی شهر جنوبی دیمونا می پردازد. اسرائیل هرگز به داشتن زرادخانه هسته‌ای اعتراف نکرده است  و برآوردها نشان می ‌دهد حداقل ۲۰۰ بمب هسته ‌ای در اختیار دارد.

این برنامه همچنین به این موضوع می پردازد که اسرائیل پنجمین قدرت هسته‌ ای در جهان محسوب می‌ شود و زرادخانه هسته‌ای آن علاوه بر داشتن بمب های هسته ای قابل پرتاب از هوا، شامل کلاهک ‌های هسته ‌ای است که می ‌تواند با استفاده از موشک‌های جریکو به مسافت ۱۵۰۰ کیلومتر برسند.

مروه عثمان، مجری «جریان خاورمیانه» با طرح سوالاتی همچون چه چیزی به اسرائیل حق ساخت زرادخانه های زیر زمینی را می دهد؟ و آیا اسرائیل به اعضای آژانس اجازه می دهد در مورد دیمونا تحقیق کنند؟ نظر مهمانان را در این خصوص جویا می شود.

برنامه «جریان خاورمیانه» روز سه شنبه 4 اسفند ماه ساعت 21:00 به وقت تهران از شبکه پرس تی وی پخش می‌شود. تکرار این برنامه نیز چهارشنبه ساعت 10:00، 17:00 و 23:00، پنجشنبه ساعت 18:00، 03:00، جمعه ساعت 12:00 و شنبه ساعت 05:00 خواهد بود.