به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، دکترپیمان جبلی معاون برون مرزی امروز یکشنبه در بازدید از صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی گفت: رسالت و ماموریت ما در شبکه‌های برون مرزی، بر معرفی سبک‌های زندگی اسلامی، انتقال پیام انقلاب و پوشش کامل رویداد‌ها با توجه به ارزش‌های انقلاب اسلامی است.

معاون برون مرزی سازمان صدا و سیما افزود: به طور طبیعی پرداختن به رویداد‌های همسایگان ازجمله افغانستان برای ما در اولویت قرار دارد، اما با توجه به اتفاقات اخیر در افغانستان این اولویت برای ما پر رنگ‌تر شده است.

جبلی ادامه داد: ما از گذشته تا کنون برای پوشش رویداد‌های افغانستان به طور خاص و عام رسانه‌های مختلفی مثل، رادیودری، رادیو پشتو و آی‌فیلم ۲ را در اختیار داریم.

معاون برون مرزی سازمان صدا وسیما خاطرنشان کرد: بعد از تغییر و تحولات سیاسی در کشور افغانستان و برای گام برداشتن به سمت فرمایش مقام معظم رهبری (مدظله العالی) که فرمودند ما در کنار مردم افغانستان خواهیم ایستاد، بررسی‌ها برای راه اندازی یک شبکه تلویزیونی ویژه مردم افغانستان را آغاز کردیم.

دکترجبلی در پایان گفت: ما تمام تلاشمان را برای برقراری ارتباط موثر با مردم افغانستان خواهیم کرد، همینطور که در مورد بقیه کشور‌ها سیاست ما به همین صورت بوده است. تمام تلاش ما این است که بتوانیم ارزش‌های انقلاب اسلامی را به کشور‌های همسایه منتقل کنیم.