به گزارش اکونا پرس،

 به نقل از روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، برنامه‌ این هفته «شبه قاره» به بهانه پایان سال ۲۰۲۱ میلادی، وضعیت هر یک از کشورهای شبه قاره هند در سالی که گذشت و چالش‌های سال پیش رو را به نقد و بررسی می‌گذارد.

اکیب محمود تحلیلگر سیاسی و کاشف احمد روزنامه‌نگار و مفسر به عنوان کارشناسان برنامه، اتفاقات تاثیرگذار بر کشورهای شبه قاره از جمله همه‌گیری ویروس کووید ۱۹ و تاثیر آن بر اقتصاد این کشورها را مورد تحلیل و واکاوی قرار می‌دهند.

 افزایش نگران کننده خشونت دولت هند علیه مسلمانان این کشور و منطقه کشمیر، ظهور طالبان در افغانستان و چالش‌های امنیتی این کشور و بحران اقتصادی پاکستان از جمله محورهای موضوعات مطرح شده در برنامه را تشکیل می‌دهند.

مهدی باباگل‌زاده مجری «شبه قاره» از اکیب محمود و کاشف احمد می‌خواهد تا پیش‌بینی خود را از روابط کشورهای شبه قاره هند در سال جدید میلادی ارائه کنند و تحلیل خود را درباره رقابت آمریکا و چین در این منطقه به بینندگان عرضه نمایند.

برنامه «شبه قاره» یکشنبه ساعت ۰۷:۰۰،به وقت تهران از شبکه پرس تی‌وی پخش می‌شود و تکرار این برنامه دوشنبه ساعت ۱۴:۰۰ و سه شنبه ساعت ۱۲:۰۰و ساعت ۲۳:۰۰ است.