به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، برنامه «ایران» در آستانه بهار و سال جدید خورشیدی، نگاهی داشته است به خرید عید و خانه‌تکانی و چهارشنبه سوری به عنوان آداب و رسوم پیش از نوروز.

شهریار عظیمی گزارشگر برنامه با حضور در خیابان‌های تهران از خرید عید و خانه‌تکانی با مخاطبان صحبت می‌کند و در همین رابطه با مردم کوچه و خیابان به گفت‌وگو می‌نشیند.

بخش دوم برنامه «ایران» به گزارشگری امیر مهدی کاظمی هم به بررسی پیشینه و تاریخ و آداب و رسوم چهارشنبه سوری به عنوان یکی از سنت های ایرانیان می‌پردازد.

چهارشنبه‌سوری یکی از جشن‌های ایرانی است که از غروب آخرین سه‌شنبه ماه اسفند، تا پس از نیمه‌شب آخرین چهارشنبه سال، برگزار می‌شود و برافروختن و پریدن از روی آتش مشخصهٔ اصلی آن است. این جشن، نخستین جشن از مجموعه جشن‌ها و مناسبت‌های نوروزی است که با برافروختن آتش و برخی رفتارهای نمادین دیگر، به‌صورت جمعی در فضای باز برگزار می‌شود.

برنامه «ایران» دوشنبه ساعت 17 به وقت تهران از شبکه پرس تی‌وی پخش می‌شود. تکرار این برنامه نیز سه شنبه ساعت 14:00، چهارشنبه ساعت 19:00، پنج شنبه ساعت 10:00 و جمعه ساعت 07:00 روی آنتن می‌رود.

علاقه مندان می توانند با مراجعه به لینکhttps://www.presstv.ir/Section/15015 برنامه را در وب سایت شبکه پرس تی‌وی مشاهده کنند.