به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، موضوع برنامه این هفته «ایران امروز» به مناسبت ۲۰ فروردین، روز ملی فناوری هسته‌ای به بررسی پیشرفت‌ها و دستاوردهای ایران در حوزه انرژی هسته‌ای اختصاص دارد.

محمود عباس‌زاده سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی، محمودرضا آقامیری رئیس دانشکده هسته‌ای دانشگاه شهید بهشتی و مرتضی سیمیاری تحلیلگر مسائل بین‌الملل به عنوان کارشناسان برنامه به تبیین دلایل تلاش ایران برای بومی‌سازی چرخه تولید سوخت و برق هسته‌ای می‌پردازند.

کارشناسان برنامه «ایران امروز» همچنین درباره دستاوردهای هسته‌ای ایران در حوزه‌های مختلف از جمله ساخت راکتورهای هسته‌ای تولید نیرو، تولید سوخت هسته‌ای، غنی‌سازی اورانیوم، ساخت سانتریفیوژهای جدید و پیشرفته و کاربردهای هسته‌ای در علوم پزشکی و کشاورزی سخن می‌گویند.

تحریم‌های بی‌سابقه علیه ایران در حوزه علم و فناوری به خاطر اصرار بر داشتن انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای از جمله دیگر موضوعات مطرح در برنامه این هفته «ایران امروز» است. عباس‌زاده، آقامیری و سیمیاری همچنین بر این نکته تاکید می‌کنند که برخورداری ایران از نفت و گاز دلیلی برای عدم پرداخت و توجه به انرژی هسته‌ای نیست.

برنامه «ایران امروز» به تهیه کنندگی ساتراپ شجاعی سه‌شنبه ساعت 00:00 به وقت تهران از شبکه پرس تی‌وی پخش می‌شود و بازپخش این برنامه چهارشنبه ساعت 05:00، 12:00 و 16:00، پنج‌شنبه ساعت 07:00 و 19:00 و جمعه ساعت 16:00 روی آنتن خواهد رفت.علاقه مندان می توانند با مراجعه به لینک https://www.presstv.ir/Section/15006 این برنامه را در وب سایت شبکه پرس تی وی مشاهده کنند.