به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، برنامه این هفته «جریان خاورمیانه» به فرورفتن اسرائیل در هرج و مرج بر اثر مقاومت قهرمانانه فلسطینیان و کناره‌گیری رسمی رئیس جمهور پیشین و مخلوع یمن در ریاض عربستان می‌پردازد.

هلاکت تعدادی از صهیونیست‌ها توسط شهید رعد فتحی حازم و عملیات‌های شهادت‌طلبانه که باعث کشته شدن ۱۱ اسرائیلی در هفته گذشته شد، رژیم صهیونیستی و به خصوص پایتخت این رژیم را در موجی از هرج و مرج فرو برده و وحشت و ترس را بر این مناطق مستولی کرده است.

دکتر امل وحدان، کارشناس و مدافع حقوق بشر از کرانه باختری مهمان بخش اول برنامه «جریان خاورمیانه» است و درباره این موج مقاومت سازمان یافته سخن می‌گوید و در خصوص عکس‌العمل احتمالی اسرائیل در برابر حملات فلسطینیان نیز گمانه‌زنی می‌کند.

برنامه «جریان خاورمیانه» در بخش دوم به مناسبت آتش‌بس دو ماه برقرار شده میان مقاومت یمن و ائتلاف سعودی، نگاهی دارد به استعفای عبد ربه منصور هادی رئیس جمهور مخلوع یمن از ریاست جمهوری در عربستان.

مروه عثمان مجری برنامه در گفتگو با نزار الموید مفسر سیاسی از صنعا این پرسش را مطرح می‌کند که آیا این همان مشروعیتی نیست که عربستان در طول جنگ ۷ ساله خود با یمن از آن دفاع می‌کرد و اکنون چه اتفاقی افتاده که به استعفای منصور هادی رضایت داده است؟ و آیا ائتلاف سعودی خواسته تا از شر او خلاص شود؟ 

برنامه «جریان خاورمیانه» سه‌شنبه ساعت 21:00 به وقت تهران از شبکه پرس تی‌وی پخش می‌شود. تکرار این برنامه نیز چهارشنبه ساعت 10:00، 17:00 و 23:00، پنج‌شنبه ساعت 18:00، 03:00، جمعه ساعت 12:00 و شنبه ساعت 05:00 خواهد بود..علاقه‌مندان می توانند با مراجعه به لینک https://www.presstv.ir/Section/15095 این برنامه را در وب‌سایت شبکه پرس تی وی مشاهده کنند.