به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، موضوع برنامه این هفته «ما مردم» به وام‌های معوقه دانشجویی در آمریکا اختصاص دارد که به یک مناقشه سیاسی میان دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان تبدیل شده است.

 ۴۶ میلیون آمریکایی هنوز برای وام‌هایی که در زمان دانشجویی گرفته‌اند بدهی دارند، به طوری که طی یک دهه گذشته بدهی‌ها و معوقات وام‌های دانشجویی بیش از دو برابر شده و از ۷۵۰ میلیارد به یک هزار و ۷۵۰ میلیارد دلار رسیده است.

دنیل آریا مجری «ما مردم» در این برنامه با یادآوری وعده انتخاباتی جو بایدن مبنی بر بخشودگی بدهی دانشجویان، عمل نکردن بر این وعده را برای دموکرات‌ها همراه با هزینه‌های سنگین سیاسی و انتخاباتی ذکر می‌کند.

 آریا همچنین با اسکات هاچینز  فعال دانشجویی و جیمز سون‌برور استاد دانشگاه جورجیای شمال درباره مشکلات وام‌های دانشجویی در ایالات متحده به گفت‌وگو می‌نشیند و از آنها می‌پرسد که چرا بدهی‌های دانشجویی در این کشور طی دهه‌های گذشته تا این حد افزایش یافته است؟ همچنین آیا لغو بدهی‌های دانشجویی باعث افزایش تورم نمی‌شود؟

 مجری «ما مردم» در ادامه از کارشناسان برنامه می‌خواهد تا تحلیل خود را درباره دلایل وعده انتخاباتی بایدن درباره لغو و بخشش بدهی‌های دانشجویی ارائه دهند.

برنامه «ما مردم» به تهیه کنندگی عاطفه سادات دربندی روز پنج‌شنبه ساعت 11:00 به وقت تهران از شبکه پرس تی‌وی روی آنتن می‌رود و تکرار آن همان روز ساعت 23:00، جمعه ساعت 10:00، شنبه ساعت 07:00 و 19:00 و یکشنبه ساعت 03:00 خواهد بود.علاقه مندان می توانند با مراجعه به لینک https://www.presstv.ir/Section/15082 این برنامه را در وب سایت شبکه پرس تی‌وی مشاهده کنند.