به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، برنامه این هفته «فلسطین؛ محرمانه‌زدایی» به مناسبت پانزدهم ماه می که به یوم النکبه یا روز نکبت مشهور است، نگاهی دارد به فجایع صورت گرفته در این روز توسط صهیونیست‌ها.

 این برنامه به تهیه‌کنندگی دیوید میلر نگاهی دارد به پانزدهم ماه می سال 1948 که در تاریخ روز بدنام نکبت نام گرفته و در آن صهیونیست‌ها 750 هزار فلسطینی را از شهرهای خود اخراج و حدود 530 روستا را از نظر قومی پاکسازی و ویران کردند. اشغالگران صهیونیست حتی نام‌های عبری جدیدی را برای این روستاها در نظر گرفتند تا بتوانند یهودیان را مستقر کنند.

کریس ویلیامسون مجری «فلسطین، محرمانه‌زدایی» به این نکته اشاره دارد که قدرت استعماری بریتانیا مسئول این فاجعه انسانی و ایجاد یک مستعمره جدید از شهرک نشینان اسراییلی در فلسطین تاریخی بوده است.

ویلیامسون همچنین به این حقیقت تاریخی اما مغفول مانده می‌پردازد که افراد استخدام شده در شبه نظامیان تروریست صهیونیستی برای شرکت در روز نکبت از بریتانیا و سایر کشورهای غربی آمده بوده‌اند.

برنامه «فلسطین؛ محرمانه‌زدایی» با اجرای کریس ویلیامسون شنبه ساعت ۲۱ به وقت تهران از شبکه پرس تی‌وی پخش می‌شود. تکرار این برنامه نیز یکشنبه ساعت ۱۶:۰۰، ۲۳:۰۰ و دوشنبه ساعت ۰۷:۰۰, ۰۳:۰۰ و سه‌شنبه ۰۸:۰۰ و چهارشنبه ساعت ۱۱:۰۰ روی آنتن می‌رود.علاقه مندان می توانند با مراجعه به لینک https://www.presstv.ir/Section/150108 این برنامه را در وب سایت شبکه پرس تی‌وی مشاهده کنند.