به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، «شکاف اقتصادی» در این هفته با اجرای کارلوس آلونسو، به بررسی بحران کمبود مواد غذایی در دنیا در پی جنگ در اوکراین و نقش سیاست های آمریکا در تشدید این بحران می پردازد.

جنگ اوکراین و شرایط اقتصادی در برخی کشورها موجب افزایش تورم در شماری از اقتصادهای جهان شده و مشکلاتی را برای جامعه جهانی و مردم دنیا ایجاد کرده است. بهای مواد غذایی در جهان در حالی افزایش است و فشارهای تورمی نیز پس از افزایش تقاضا در دوران پس از همه‌گیری کرونا مشکلات را تشدید کرده است. همه این چالش ها با جنگ اوکراین تشدید شده  و نگرانی‌هایی را در مورد آینده تامین مواد غذایی در جامعه بین‌الملل ایجاد کرده است. طبق تحلیل کارشناسان، درگیری در اوکراین بیش از حد انتظار طول می کشد زیرا ایالات متحده و متحدانش به دنبال حمله به روسیه در همه جبهه ها هستند و هر کاری می کنند تا این درگیری پایان نیابد.

 برنامه «شکاف اقتصادی» به تهیه کنندگی فهیمه اسماعیل‌پور روز دوشنبه 23 خرداد ماه ساعت 05:30 به وقت تهران از شبکه هیسپان تی وی پخش می شود و تکرار آن همان روز در ساعت های 12:00،14:00،19:30 و روز سه شنبه ساعت 03:30،13:00و 17:30 برای اسپانیایی زبان های سراسر جهان قابل مشاهده خواهد بود. علاقه‌مندان می توانند با مراجعه به آدرس www.hispantv.com/showprogram/brecha-economica/443 این برنامه را در وب‌سایت شبکه هیسپان تی وی مشاهده کنند.