به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، برنامه این هفته «آفریقا امروز» در دو بخش نتایج گردهمایی رهبران آفریقا برای مقابله با چالش‌های امنیتی و بشردوستانه این قاره و گزارش‌های روسیه مبنی بر احتمال شیوع جهانی آبله میمون از آزمایشگاه‌های آمریکا در نیجریه را از ابعاد مختلف واکاوی می‌کند.

کلود گیتبوک فعال محیط زیست و مدیر اجرایی شبکه اقدام دریاچه‌های بزرگ آفریقا به عنوان کارشناس بخش اول برنامه، ضمن بررسی نتایج آخرین گزارش اتحادیه آفریقا به تشریح چالش‌های امنیتی و محیط زیستی کشورهای آفریقایی می‌پردازد.

این فعال محیط زیست همچنین به این سوال پاسخ می‌دهد که آیا رهبران کشورهای آفریقایی می‌توانند به این چالش‌ها فائق آیند و در این راه با چه مشکلاتی مواجه‌اند.

 موضوع بخش دوم برنامه با حضور تونده اوسازوا عضو گروه اتحاد سیاه برای صلح به بررسی ادعای رئیس نیرو‌های حفاظت هسته ای، شیمیایی و بیولوژیکی روسیه مبنی بر شیوع ویروس آبله میمون از آزمایشگاه‌های بیولوژیک ایالات متحده در نیجریه می‌پردازد.

 مبارک هنیا مجری «آفریقا امروز» از اوسازوا می‌پرسد که آیا کشورهای آفریقایی میزبان آزمایشگاه‌های زیستی آمریکا واقعا می‌دانند که در داخل این تاسیسات چه می‌گذرد؟

برنامه «آفریقا امروز» به تهیه کنندگی عاطفه دربندی دوشنبه ساعت 11:00 به وقت تهران به مدت 25 دقیقه از شبکه پرس تی‌وی پخش می‌شود. تکرار این برنامه دوشنبه ساعت 00:00، سه‌شنبه ساعت 07:00 و 16:00، چهارشنبه ساعت 21:00، پنج‌شنبه ساعت 12:00 و جمعه ساعت 08:00 روی آنتن خواهد رفت. علاقه‌مندان می توانند با مراجعه به لینک https://www.presstv.ir/Section/15034 این برنامه را در وب‌سایت شبکه پرس تی وی مشاهده کنند.