به گزارش اکونا پرس،

 به نقل از روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، موضوع برنامه این هفته «ایران امروز» به مناسبت سفر اخیر رئیس جمهور ونزوئلا به ایران به بررسی شباهت‌ها و روابط دو کشور اختصاص دارد.

برنامه «ایران امروز» به همین منظور میزبان زهره الهیان نماینده مجلس شورای اسلامی، احمد سبحانی دیپلمات سابق، عبدالحمید شهرابی رئیس خانه تحقیق آمریکای لاتین و امیر تفرشی تحلیلگر مسائل آمریکای لاتین است و به بررسی شباهت‌های ایران و ونزوئلا و اهمیت این دو کشور در دو منطقه مهم جهان می‌پردازد.

کارشناسان برنامه همچنین درباره اهداف گسترش روابط ایران و ونزوئلا در شرایطی که هر دو کشور تحت تحریم‌های شدید آمریکا و غرب هستند سخن می‌گویند و نقش ایران در استقلال نفتی ونزوئلا را مورد ارزیابی قرار می‌دهند.

 الهیان، سبحانی، شهرابی و تفرشی همچنین با تاکید بر پیشرفت ایران در عرصه‌های نفتی و گازی با اتکا به توان انسانی و صنعت داخلی، بر این نکته صحه می‌گذارند که روابط ایران و ونزوئلا می‌تواند به عنوان الگویی برای کشورهایی که می‌خواهند آزاد و غیروابسته به جهان باشند، در جهان مطرح شود.

 سیاست‌های خصمانه و اعمال تحریم‌های آمریکا در زمینه‌های مختلف علیه ایران و ونزوئلا دیگر محور موضوعی مطرح در برنامه این هفته «ایران امروز» است.

برنامه «ایران امروز» به تهیه کنندگی محمد جعفری بامداد چهارشنبه ساعت 00:00 به وقت تهران از شبکه پرس تی‌وی پخش می‌شود و بازپخش این برنامه همانروز ساعت 05:00، 12:00 و 16:00، پنج‌شنبه ساعت 07:00 و 19:00 و جمعه ساعت 16:00 روی آنتن خواهد رفت.علاقه مندان  می توانند با مراجعه به لینک  https://www.presstv.ir/Section/15006 این برنامه را در وب سایت شبکه پرس تی وی مشاهده کنند.