به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، برنامه این هفته «جریان خاورمیانه» در دو بخش تصمیم به تشکیل ناتوی خاورمیانه و عملیات بازدارنده و هشداردهنده حزب‌الله لبنان در دریای مدیترانه را از ابعاد مختلف ارزیابی می‌کند.

در بخش اول برنامه با حضور اسراء الفاس مفسر سیاسی از لندن، تصمیم آمریکا و کشورهای عربی برای ایجاد یک ناتو در منطقه خاورمیانه مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد و این سوالات مطرح می‌شود که اصولاً امکان تشکیل چنین اتحادی وجود دارد؟ آیا اسرائیل هم جزو ناتوی خاورمیانه است و واکنش ایران و جبهه مقاومت به چنین تلاشی از سوی آمریکا و کشورهای عربی چه خواهد بود؟

موضوع بخش دوم برنامه هم با حضور علی برو، تحلیلگر لبنانی به بررسی عملکرد اخیر حزب‌الله در دریای مدیترانه و ارسال چند پهپاد به میدان گازی کاریش که محل مناقشه میان لبنان و اسرائیل است می‌پردازد.

مروه عثمان مجری «جریان خاورمیانه» از این کارشناس درباره اثرات و بازتاب این عملیات بازدارنده پهپادی حزب‌الله سوال می‌‌کند و از او می‌پرسد که این اقدام حزب‌الله حاوی چه پیام و هشداری برای اسرائیل است؟

برنامه «جریان خاورمیانه» چهارشنبه ساعت 10:00 به وقت تهران از شبکه پرس تی‌وی پخش می‌شود. تکرار این برنامه نیز همان روز ساعت  17:00 و 23:00، پنج‌شنبه ساعت 18:00، 03:00، جمعه ساعت 12:00 و شنبه ساعت 05:00 خواهد بود..علاقه‌مندان می توانند با مراجعه به لینک https://www.presstv.ir/Section/15095  این برنامه را در وب‌سایت شبکه پرس تی وی مشاهده کنند.