به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، موضوع برنامه این هفته «آفریقا امروز» اختصاص به بررسی ابعاد و دلایل محبوبیت فزاینده چین در میان جوانان آفریقایی و پیشی گرفتن این کشور از آمریکا در قاره سیاه اختصاص دارد.

مبارک هنیا مجری برنامه به همین مناسبت و در گفت‌وگو با لارنس فریمن تحلیلگر سیاسی اقتصادی آفریقا به علت سبقت گرفتن چین از آمریکا در رقابت سیاسی اقتصادی در کشورهای آفریقایی می‌پردازد.

نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که ۷۶ درصد جوانان در ۱۵ کشور آفریقایی، چین را به عنوان یک قدرت خارجی با تاثیرات مثبت بر زندگی خود معرفی کرده‌اند، در حالی‌که این رقم برای ایالات متحده ۷۲ درصد است.

مجری برنامه «آفریقا امروز» همچنین از فریمن می‌خواهد تا ارزیابی خود را از علل کاهش نفوذ آمریکا در کشورهای آفریقایی ارائه دهد.

برنامه «آفریقا امروز» به تهیه کنندگی عاطفه سادات دربندی دوشنبه ساعت 11:00 به وقت تهران به مدت 25 دقیقه از شبکه پرس تی‌وی پخش می‌شود. تکرار این برنامه دوشنبه ساعت 00:00، سه‌شنبه ساعت 07:00 و 16:00، چهارشنبه ساعت 21:00، پنج‌شنبه ساعت 12:00 و جمعه ساعت 08:00 روی آنتن خواهد رفت. علاقه‌مندان می توانند با مراجعه به لینک https://www.presstv.ir/Section/15034 این برنامه را در وب‌سایت شبکه پرس تی وی مشاهده کنند.