به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، برنامه «جریان خاورمیانه» به بهانه سفر جو بایدن رئیس جمهور آمریکا به منطقه غرب آسیا و خاورمیانه، به بررسی اهداف این سفر و به ویژه موضوع هسته‌ای ایران و تامین منافع رژیم صهیونیستی می‌پردازد.

مروه عثمان مجری برنامه در گفت‌وگو با جسی زوراول نویسنده و محقق از لندن و یوری اسموتر مفسر سیاسی از بروکسل اهداف سفر بایدن به غرب آسیا در سطوح مختلف را بررسی می‌کند.

مناقشه میان آمریکا با روسیه و چین بر سر نظم نوین جهانی، بازگرداندن موقعیت از دست رفته ایالات متحده در خاورمیانه و خلیج‌ فارس، احیای روابط با عربستان سعودی با شعار منافع آمریکا فراتر از اصول بشردوستانه است، پیگیری مسأله هسته‌ای ایران و منافع اسرائیل در برقراری رابطه با کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس از جمله موضوعات مطرح در برنامه «جریان خاورمیانه» است.

مروه عثمان همچنین از زوراول و اسموتر می‌پرسد که تلاش‌های رییس جمهور آمریکا در راستای راه‌اندازی ناتوی عربی تا چه اندازه موفق بوده است؟

برنامه «جریان خاورمیانه» چهارشنبه ساعت 10:00 به وقت تهران از شبکه پرس تی‌وی پخش می‌شود. تکرار این برنامه نیز همان روز ساعت  17:00 و 23:00، پنج‌شنبه ساعت 18:00، 03:00، جمعه ساعت 12:00 و شنبه ساعت 05:00 خواهد بود..علاقه‌مندان می توانند با مراجعه به لینک https://www.presstv.ir/Section/15095  این برنامه را در وب‌سایت شبکه پرس تی وی مشاهده کنند.