به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، گلنار فرنودی و هدا لزگی گزارشگران برنامه «ایران» این هفته سفری داشته‌اند به استان‌های مرکزی و اصفهان تا  زیبایی‌ها و شگفتی‌های شهر زیرزمینی تهیق در شهرستان خمین و سنگ‌نگاره‌های گلپایگان را برای مخاطبان برنامه به تصویر بکشند.

شهر زیرزمینی تهیق یکی از جاذبه‌های شگفت انگیز استان مرکزی در شهر خمین با بیش از ۱۰ شهر زیرزمینی است که سال ۱۳۸۴ توسط ساکنان روستا سر از خاک بیرون آورد.

در بخش دوم برنامه با گزارشگری هدا لزگی نیز سنگ‌‌نگاره‌های تیمره تنگه غرقاب گلپایگان و جاذبه‌هایش به تصویر کشیده می‌شود.

روی این سنگ‌نگاره‌ها تصاویری چون بزکوهی، قوچ کوهی، آهو، انسان (در حالات گوناگون و با ابزارهای متفاوت)، اسب، گرگ، شیر، شتر یک کوهان و دو کوهان، پلنگ، گراز، گوزن (مارال، شوکا، زرد ایرانی)، یوز پلنگ، گور، مار، لاک پشت و بسیاری از حیوانات ناشناخته دیگر مشاهده می‌شود.

برنامه «ایران» روز یکشنبه ساعت 21 به وقت تهران از شبکه پرس تی‌وی پخش می‌شود. تکرار این برنامه نیز دوشنبه ساعت 12:00، سه شنبه ساعت 07:00، چهارشنبه ساعت 03:00، پنج شنبه ساعت 08:00 و 16:00و جمعه ساعت 00:00 روی آنتن می‌رود.علاقه مندان می توانند با مراجعه به لینکhhttps://www.presstv.ir/Section/15015 برنامه را در وب سایت شبکه پرس تی وی نیز مشاهده کنند.