به گزارش اکونا پرس،

فروش طارمی به الغرافه در کنار همه حاشیه‌هایش، سود مالی خوبی برای پرسپولیس داشت. آن‌ها 535 هزار دلار نقدی گرفتند و 100 هزار دلار هم خود طارمی به باشگاه پرداخت کرد. تمام 221 هزار دلار پاداش فیفا از حضور طارمی در جام جهانی هم بر اساس این قرارداد، سهم پرسپولیس شد. با این حال این قرارداد علاوه بر پرسپولیس سود مالی خوبی هم به خود طارمی رساند. آقای گل دو دوره لیگ برای یک سال و نیم، قراردادی 2 میلیون و 400 هزار دلاری با الغرافه بست تا به یکی از پردرآمدترین بازیکنان ایرانی تبدیل شود. او 900 هزار دلار چند ماه اول و یک و نیم میلیون دلار برای سال دوم، دستمزد می‌گرفت.

در صورتی که طارمی بخواهد برای حضور در یک باشگاه اروپایی از الغرافه جدا شود، باید تمام دریافتی‌هایش را به این باشگاه برگرداند. با توجه به شرایط فعلی اما شاید الغرافه، اجازه جدایی این بازیکن را صادر کند تا بتواند با جای خالی او یک ستاره خارجی دیگر بخرد. در این شرایط هم ترک طارمی و حضور در یک باشگاه ایرانی، نصف قرارداد امسال را از او می‌گیرد. طارمی برای نیم فصل دوم، می‌تواند 750 هزار دلار یعنی حدود 7 و نیم میلیارد تومان از الغرافه پول بگیرد. رقمی که شاید هیچ باشگاه ایرانی، نتواند به او پرداخت کند. مگر اینکه زنوزی و تراکتور، قصد یک رکوردشکنی دیگر در فوتبال ایران داشته باشند.

در این شرایط شاید همین تفاوت زیاد، طارمی را حداقل برای یک نیم فصل دیگر در قطر ماندگار کند و او آخر فصل برای آینده فوتبالش در لیگ برتر ایران یا لیگ ستارگان قطر تصمیم بگیرد. مگر اینکه باز هم، طارمی قصد یک غافلگیری بزرگ را داشته باشد و این بار حاضر شود رقم قراردادش را برای بازگشت به ایران، تا حد قابل توجهی کاهش بدهد.