به گزارش اکونا پرس،

عبدالصمد مرفاوی سرمربی سابق استقلال معتقد است مشکل این روزهای استقلال بحث تمدید قرارداد با ملی‌پوشانش است. اتفاقی که هرچه زودتر باید نهایی شود تا آبی‌پوشان بیشتر از این زمان را از دست ندهند. 

 شرایط استقلال را برای فصل آتی چطور ارزیابی می‌کنید؟

به نظر من استقلال می‌تواند شرایطی بهتر از این داشته باشد. آن‌ها مربی خود را به تازگی انتخاب کرده‌اند و می‌توانند برای شروع تمرینات و اردوی پیش‌فصل برنامه‌ریزی لازم را انجام دهند اما مشکل اصلی این روزهای استقلال چیزهای دیگری است.

 مشکل استقلال را در چه می‌بینید؟

مشکل اصلی استقلال این روزها بحث تمدید قرارداد با بازیکنان است. بازیکنان ملی‌پوش استقلال هنوز قرارداد خودشان را تمدید نکرده‌اند و این بزرگ‌ترین مشکل آبی‌پوشان است. از سوی دیگر مهدی رحمتی هم از استقلال جدا شده و تکلیف حسینی هم هنوز مشخص نیست.

 شما اگر در استقلال حضور داشتید از بین دروازه‌بان‌ها کدامیک را انتخاب می‌کردید؟

به هر حال هر تیمی آرزو دارد که بهترین بازیکنان را در اختیار داشته باشد. شما نگاه کنید اگر پرسپولیس سه فصل پیاپی قهرمان شد به خاطر این است که کمترین تغییر را داشته است. باید در استقلال هم شرایطی فراهم می‌شد که هر دوی این‌ها باز هم در این تیم می‌ماندند.

اما رحمتی در این اواخر رابطه خوبی با هواداران استقلال نداشت؟

تمام اتفاقاتی که برای رحمتی در این مدت افتاد مقصرش شفر بود. این مربی آلمانی نباید قبل از دربی آن صحبت‌ها را انجام می‌داد. مقصر آن باخت در دربی شفر بود اما کاسه کوزه‌ها سر رحمتی شکست. به هر حال رحمتی تصمیم گرفت که از استقلال جدا شود در حالی که می‌توانست در این سال‌های آخر فوتبالش در استقلال بماند.

 حسینی هم پیشنهاد بالایی برای تمدید قرارداد به استقلال داده است؟

در فوتبال ایران این رقم‌ها وجود دارد و خیلی از بازیکنان از این پول‌ها می‌گیرند. با وجود این‌که رحمتی رفته استقلال باید با حسینی توافق کند تا وی باز هم در استقلال بماند. حسینی جوان است و بهترین تیم برای بازی کردن برایش همین استقلال است.

 نظرتان در خصوص حضور استراماچونی در استقلال چیست؟

او در تیم‌های بزرگی مربیگری کرده است و این نشان می‌دهد که از تجربه کافی برای کار در استقلال برخوردار است اما خیلی از مربیان بزرگ به فوتبال ایران آمده‌اند اما نتوانسته‌اند در استقلال و پرسپولیس موفق ظاهر شوند. باید منتظر آینده ماند تا بعد از چند بازی عیار این مربی ایتالیایی در استقلال مشخص شود.

برانکو هم از پرسپولیس جدا شد نظرتان چیست ؟

برانکو در این چند سال در پرسپولیس موفق بوده و یک جورهایی هم مشخص بود که او فصل آینده در پرسپولیس نخواهد ماند زیرا پیشنهادات قابل توجهی برای او از تیم‌های مختلف داخلی و خارجی آمده بود و مشخص بود او رفتنی است. به هر حال مدیران پرسپولیس باید هرچه زودتر یک جانشین خوب برای برانکو پیدا کنند.

 عملکرد مارک ویلموتس در تیم‌ملی چطور بوده است؟

در این دو بازی عملکرد خوب بود. او توانسته فاز هجومی تیم‌ملی را تغییر دهد و دیدید که در این دو بازی تیم‌ملی چند موقعیت خوب گلزنی را به دست بیاورد. به شخصه آینده تیم‌ملی را با ویلموتس خوب توصیف می‌کنم.

منبع: ایلنا