به گزارش اکونا پرس،

در روز‌ها و هفته‌های گذشته اخباری مبنی بر حذف داوران پشت دروازه پس از پایان هفته دوم نوزدهمین دوره لیگ برتر فوتبال ایران شنیده می‌شد که هدایت الله ممبینی رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال این موضوع را تکذیب کرد.

هدایت الله ممبینی رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال در گفت و گو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان گفت: تا زمانی که سیستم کمک داور ویدئویی (VAR) وارد فوتبال ایران نشود از داوران پشت دروازه استفاده می‌کنیم. من هم این شایعه را شنیده ام و برای شایعه سازان آرزوی موفقیت می‌کنم، اما بهتر است دوستان خبر‌های واقعی را از سایت فدراسیون فوتبال بگیرند.

او افزود: در کلاس داوری پیش فصل برای کاهش اشتباهات داوری به داوران پشت دروازه هم آموزش تئوری و هم عملی دادیم. در یکی - ۲ هفته ابتدایی لیگ هم طبق گزارش‌هایی که ناظران داوری به ما داده اند ارتباط خیلی خوبی بین داور وسط و داوران پشت دروازه وجود داشته است.

همچنین قرار است در دربی پایتخت که ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ انجام می‌شود، از داوران پشت دروازه استفاده شود تا بتوانند به داور وسط کمک کنند. هنوز داور این مسابقه حساس انتخاب نشده، اما برخی‌ها از حضور موعود بنیادی فر در این بازی خبر داده اند که هنوز کمیته داوران آن را تایید نکرده است. پیش از این برخی منابع از منتفی شدن حضور داوران پشت دروازه در شهرآورد خبر داده بودند.

به هرحال باید دید در ادامه رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران، داوران پشت دروازه چه عملکردی خواهند داشت.