به گزارش اکونا پرس،

به گزارش سایت رسمی فدراسیون، دراگان اسکوچیچ در آغاز نخستین نشست خبری خود به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال ایران اظهار کرد: در ابتدا روز زن و مادر را به همه بانوان ایران تبریک می‌گویم چرا که بدون مادران هیچ یک از ما در این سالن حضور نداشتیم. می‌خواهم درباره برنامه و آینده تیم ملی و آماده سازی این تیم صحبت کنم و توضیحاتی را ارائه کنم.

وی ادامه داد: انتخاب بنده به عنوان سرمربی تیم ملی ایران افتخار بزرگی است. فکر می‌کنم اولین بار است که یک مربی خارجی بعد از پنج سال حضور در ایران به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب می‌شود و این مساله بار مسئولیت را بر دوش من بیشتر می‌کند.

سرمربی تیم ملی ایران یادآور شد: در مورد موقعیت تیم ملی اگر بخواهم صحبت کنم، باید بگویم که در بازی‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ شاید تیم ملی در مسیر درستی قرار نگرفت. بنده اینجا هستم که با تمام انرژی مثبت و دانش و تجربه خودم در راستای موفقیت تیم ملی ایران قدم بردارم. دوست دارم به طور شفاف و واضح درباره اهدافم صحبت کنم. پیرو مطالبی که در رسانه‌های ایران مطرح شده باید بگویم که می‌خواهیم بازی به بازی به هدفمان نزدیک شویم و انرژی مثبت تزریق کنیم و در ادامه به جام جهانی قطر راه یابیم.

اسکوچیچ درباره ارتباطش با باشگاه‌ها و مربیان خاطرنشان کرد: من با آغوش باز به پیشنهاد مربیان گوش می‌دهم و آنها هر مساله‌ای داشته باشند، من 24 ساعته آماده شنیدن آنها هستم.

وی افزود: یکی از فواید حضور من در تیم ملی ایران این است که با فوتبال ایران آشنا هستم. پنج سال در فوتبال باشگاهی حضور داشتم و ذهنیت بازیکنان و فوتبال ایران را درک می‌کنم. قطعا این موضوع یک امر مثبت در پیش‌برد اهداف تیم ملی است. من تا همین جا که در خدمتتان هستم، کارم را شروع کردم و اولین مرحله به پایان رسید. اولین مرحله تجزیه و تحلیل مسابقات تیم ملی در ماه‌های اخیر بود. از زیر نظر داشتن باشگاه‌های بازیکنان ایرانی تا بررسی مسابقات ایران جزو کارهایی بوده که من انجام داده‌ام. تمام نکات و نقاط مثبت و منفی نمایش‌های تیم ملی در بازی‌های قبلی را استخراج کردیم و الان زمان شروع کارهای ما روی عملکرد بازیکنان لژیونر است که در باشگاه‌های بین المللی بازی می‌کنند. باید بتوانیم عملکرد آنها را برای مراحل بعدی کار زیر نظر بگیریم.

سرمربی جدید تیم ملی گفت: از همین جا پیامی به تمام بازیکنان تیم ملی می‌دهم که همه بازیکنان از شانس مساوی برای حضور در تیم ملی برخوردار هستند و حضور در تیم ملی بستگی به سطح آمادگی آنها دارد. طی پنج روز آینده برنامه ما به این شکل است که تمرکز ما روی بازیکنان لژیونر خواهد بود. با توجه به پراکندگی لیگ‌هایی که ایرانی‌ها حضور دارند برای من میسر نیست که در این زمان کوتاه همه بازی‌ها را بررسی کنم اما تا جایی که بتوانم با بازیکنان دیدار خواهم کرد و با هر کس که نتوانم، تماس تصویری خواهم داشت و سعی می‌کنم انرژی خودم را با آنها به اشتراک بگذارم و درباره مسابقات تیم ملی با آنها صحبت خواهم کرد. در یک بازه زمانی کوتاه مدت با توجه به بازی‌هایی که تیم ملی دارد نمی‌توانیم انتظار تغییر بزرگی داشته باشیم و در ادامه تزریق افکار و شخصیت من را در تیم ملی خواهید دید. در ادامه مدل بازی تیم ملی را انتخاب خواهیم کرد و ساماندهی تیم ملی را انجام می‌دهیم و سپس یک تیم ملی قدرتمند و توانا را خواهیم دید.