به گزارش اکونا پرس،

به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی‌فر درخصوص اقدامات صورت گرفته برای واگذاری دو باشگاه سرخابی پایتخت، افزود: همه مراحل قانونی، اداری، حقوقی و مستندسازی خصوصی سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در وزارت ورزش و جوانان خاتمه یافته و همه اسناد و مدارک و پرونده‌ها و گزارش‌های مورد نیاز حدود سه ماه است که به سازمان خصوصی سازی و سازمان بورس و اوراق بهادار تحویل داده شده است.

وی ادامه داد: براساس مصوبات هیئت عالی واگذاری شرکت‌های دولتی که به ریاست وزیر امور اقتصادی و دارایی و با حضور وزیر دادگستری و نمایندگان دادستان کل کشور، نمایندگان اتاق بازرگانی و صنایع و معادن و اتاق تعاون و نماینده منتخب مجلس تشکیل می‌شود نحوه واگذاری سهام سرخابی‌ها مشخص خواهد شد.

وزیر ورزش و جوانان گفت: قرار بود عرضه اولیه با ۱۵ درصد سهام صورت پذیرد، ولی متاسفانه مراحل اداری داخل دو سازمان یادشده که مسئولیت اصلی و قانونی امر خصوصی‌سازی شرکت‌های دولتی را به عهده دارند مانع آغاز عملیات اجرایی خصوصی‌سازی دو باشگاه و عرضه سهام اولیه آن‌ها به هواداران شده است.

سلطانی‌فر افزود: در نخستین ملاقاتی که با آقای رئیسی، رئیس جمهور جدید حدود چهل روز قبل داشتم در مورد ضرورت خصوصی‌سازی دو باشگاه و اقدامات انجام شده گزارش دادم و او هم تاکید کرد تا این اقدام در اسرع وقت انجام شود.

سلطانی‌فر گفت: بنده بعد از ملاقات با رئیس جمهور دیدگاه و دستور وی را بصورت شفاهی به وزیر اقتصاد و روسای سازمان‌های خصوصی سازی و بورس و اوراق بهادار منعکس کردم، ولی متاسفانه هنوز اقدامی صورت نپذیرفته است.

وی افزود: برای رشد و توسعه فوتبال کشور باید همه باشگاه‌های لیگ برتری و لیگ یک بصورت واقعی به بخش خصوصی واگذار و توسط سهامداران آن‌ها اداره و در چهارچوب ضوابط فیفا مدیریت شوند.

وزیر ورزش و جوانان گفت: بهترین و عادلانه‌ترین شکل خصوصی‌سازی و واگذاری، تبدیل ماهیت حقوقی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به شرکت سهامی عام است که این اقدام توسط وزارت ورزش و جوانان انجام شده و نیز واگذاری سهام ریز آن‌ها از طریق بازار پایه فرابورس به همه هواداران میلیونی خواهد بود.

وی افزود: نقشه راه سازمان خصوصی‌سازی براساس مصوبات هیئت عالی واگذاری، طی نمودن همین طریق است و امیدوارم که هرچه سریعتر این اقدام مهم آغاز شود.