به گزارش اکونا پرس،
در این جلسه که با حضور  دکتر حمید سجادی وزیر ورزش ، دکتر سید رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک ، محمود خسروی وفا رییس کمیته پارالمپیک، سیدمحمد پولادگر معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای، دکتر سینا کلهر معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی، دکتر مریم کاظمی‌پور معاون توسعه ورزش بانوان، دکتر علی رغبتی مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، دکتر کاوه احمدی مدیرکل روابط عمومی وزارت ورزش و جوانان و شهیدی مدیرکل حراست وزارت ورزش و جوانان برگز گردید ؛ در خصوص رشته های اعزامی به بازیهای کشورهای اسلامی تصمیم گیری شد . 
دکتر اصغر رحیمی سرپرست کاروان ایران در بازیهای همبستگی کشورهای اسلامی  که در این نشست حضور داشت گزارشی از روند فعالیت ها و برنامه ریزیهای صورت گرفته جهت اعزام کاروان ایران به این دوره از بازیهای کشورهای اسلامی ارائه نمود. 
سرپرست کاروان ایران در خصوص رشته های اعزامی به این دوره از بازیها اظهار داشت : طی 17 جلسه تخصصی که با 17 فدراسیون ورزشی داشتیم و به دنبال بررسی شرایط موجود و مطلوب  این فدراسیون ها ،جمع بندی نهایی به ستاد عالی گزارش داده شد که  بر این اساس با تصمیم ستاد عالی بازیها حضور ورزشکاران در رشته های   تنیس روی میز ، تیروکمان ، دوومیدانی ، کیک بوکسینگ، جودو ، بسکتبال، تکواندو ، کاراته ، والیبال ، هندبال ، وزنه برداری ، دوچرخه سواری و شمشیربازی در هر دو بخش آقایان و بانوان و رشته های کشتی ، شنا  و ژیمناستیک  به این دوره از بازیهای همبستگی کشورهای اسلامی مصوب شد.
دکتر رحیمی اضافه کرد : بر اساس تصمیم ستاد عالی در رشته های رکوردی مبنای اعزام ورزشکاران رکورد مدال طلای ثبت شده در دوره قبلی بازیهای آسیایی می باشد بر این اساس ورزشکارانی جواز حضور را خواهند داشت که رکورد مورد نظر را کسب نمایند . 
سرپرست کاروان ایران در بازیهای همبستگی کشورهای اسلامی  همچنین از ادامه نشست ها با فدراسیون های اعزامی به این رویداد خبر داد و افزود :با نهایی شدن رشته های اعزامی مطابق مصوبه شورای عالی ، در هفته های آتی  نشستهای هماهنگی  در خصوص مسائل پروازی ، لباس ورزشکاران و ...  با مسئولین این  فدراسیونها به صورت جداگانه خواهیم داشت .  
لازم به توضیح است پنجمین دوره بازیهای همبستگی کشورهای اسلامی از 18 تا 27 مرداد ماه در 21 رشته ورزشی به میزبانی شهر قونیه ترکیه برگزار می شود.