به گزارش اکونا پرس،

دکتر سیدحمید سجادی در مراسم افتتاح کانال رادیویی ورزش بانوان با تاکید بر اینکه اجرای برنامه های راهبردی ورزش بانوان به استقلال و خودکفایی لازم برسد گفت: مراسم امروز بسیار ارزشی ، صمیمی و ورزشی است وخداوند را برای حصور در این مراسم شاکر هستمو باید یادآور شوم روزی که شبکه ورزش افتتاح شد جامعه ورزشکار و ورزش دوست بسیار خوشحال بود و کم کم برنامه‌های زنده، جای برنامه‌های تولیدی را گرفت و برنامه‌ها از ۱۸ ساعت به ۲۴ ساعت افزایش یافت.

وی در خصوص اهمیت فضای رسانه ای در ورزش گفت :یکی از دهها دلیلی که باید فضای رسانه‌ای ورزش را گسترش دهیم این است که ظرفیت رسانه‌ای رویدادهای ورزشی به حداکثر ممکن برسد که دنیا هم به راحتی از رویدادهای ورزشی نمی‌گذرند.

وزیر ورزش و جوانان درادامه به برگزاری بازی های کشورهای اسلامی و حضور بانوان در این رویداد مهم اشاره کرد و افزود: در مردادماه سالجاری ۵۷ کشور در بازی‌های کشورهای اسلامی شرکت می‌کنند و ابتکار عمل این است که زحمات کشیده شده در این رویداد با حداکثر ظرفیت در رسانه پوشش داده شود تا تلاش ورزشکاران به نمایش گذاشته شود.

وی، ورزش را وسیله ای برای رسیدن به آرمان ها وارزش ها دانست و افزود: ما سعی کردیم از هیچ تلاشی برای رشد و ارتقای ورزش کشور دریغ نکنیم و تمام توانمان را برای اعتلای ورزش کشورمان بگذاریم.

دکترسجادی توجه به عفاف و حجاب در کنار استقلال و خودکفایی بانوان در ورزش را یکی از وظایف مهم دانست و گفت : در ورزش بانوان این دو واژه همبستگی معنایی دارد و در کنار آن نیاز است که رسانه حضور داشته باشد. چون برای پوشش خبری ورزش زنان ، چارچوب خاصی رامی طلبد و می‌توانیم بخشی از این پوشش را توسط کانال رادیویی تخصصی این رشته انجام دهیم که برای رسیدن به اهداف مد نظر برنامه‌سازی بسیار اهمیت دارد.

وی افتتاح کانال تخصصی ورزش بانوان را اقدام بسیار مثبت ارزیابی کرد و و افزود: در کشوری نفس می کشیم که آرمانها و ارزشهایی داریم ، برای اینکه به آنها بهتر برسیم نیاز داریم که به هم کمک کنیم تا جایی که توان داریم الویتها برای ما ارزش باشند.

وزیر ورزش وجوانان گفت: برنامه سازی و اطلاع رسانی خیلی مهم است و حتما با کمک دکتر کاظمی پورمعاون توسعه ورزش بانوان، قدم های مثبتی در این زمینه برداشته خواهد شد و در همین راستا افتتاح این کانال ورزش بانوان را به فال نیک می گیریم.

وی با اشاره به سفر رییس محترم جمهور به استان کرمانشاه گفت: در تمامی سفرهای استانی موضوعات بانوان مخصوصا ورزش بانوان برای رییس جمهور جز الویت ها به شما رمی رود ودر ساعات اولیه سفر استانی به کرمانشاه دکتر خزعلی پیگیر ورزش بانوان و نتایج ورزشکاران در مسابقات بود و این نشان از اهمیت ورزش بانوان می دهد.

دکتر سید حمید سجادی افزود: اینکه امروزه همه ی ما دور هم جمع می شویم و در خصوص مسایل مختلف با یکدیگر به راحتی گفتگو می کنیم به برکت جمهوری اسلامی ایران است و باید همه ی ما قدر این فرصت ها را بدانیم.

وی در ادامه سخنانش از تمامی کسانی که در اطلاع رسانی فعالیت ها و افتخارات ورزش بانوان نقش دارند تقدیر کرد و ابراز داشت: ما قدردان زحمات تمامی عزیزان که در پوشش دادن زحمات ورزشکاران تلاش می کنند هستیم و ان شالله این همکاری ها ادامه دار باشد.

وزیر ورزش و جوانان با تاکید بر اینکه قطعا نواقص و مشکلاتی در عملکرد ورزش کشور وجود دارد گفت: ان شالله بتوانیم در کنار رادیو ورزش و رسانه ها کم نیاوریم و همراه با سایر عزیزان در رسانه ها ، کار کنیم و به صورت شفاف و به موقع پاسخگو عملکرد خود باشیم.

وی تکریم خانواده های شهدا به خصوص شهدای ورزشکار را از مهمترین وظایف این وزارتخانه دانست،افزود: تجلیل ازخانواده شهدا در این مراسم را به فال نیک میگیرم از برگزارکنندگان این مراسم که با دعوت از خانواده شهید الله کرم به این برنامه رونق ویژه ای بخشیدند سپاسگزارم.