به گزارش اکونا پرس،

این روزها که اسفندماه ۱۳۹۸ رو پشت سر می گذار یم هم از نظر جسمانی و هم روانی جامعه ی ایران به شدت درگیر بیماری کرونا شده است. البته خیلی از کارشناسان مخاطره آمیز بودن این ویروس برای همه ی طیف های سنی و شرایط جسمانی را یکسان نمی دانند، کارشناسان معتقدند شیوع بیماری بسیار سریع اتفاق میفته اما این نه به معنی درگیر کردن افراد با آخرین درجه از اثرگذاری منفی است. به این معنا که بیشتر افرادی که در برابر این بیماری توان مقاومت خود را از دست داده و فوت می کنند دچار بیماریهای زمینه ای بعضا حاد هستند مانند بیماریهای کلیه، قند، کبد، ریه و غیره. آنچه مهم است پیشگیری است. اما اگر قرار باشد به بهانه ی پیشگیری، مشاغل خدماتی با ابلاغیه هایی به حالت مسکوت و نارکارآمد درآید بی شک غیر از اعتراض مردم در روند انجام امور جاری مملکت هم خللی بوجود خواهد آمد. متوجه شدیم بانک مرکزی ابلاغیه ای به شرح زیر صادر کرده است:

«پیرو بخشنامه‌های بانک مرکزی به شبکه بانکی در مورد اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در جریان خطرات استفاده از اسکناس، روابط عمومی بانک مرکزی اعلام کرد:

کلیه بانک‌ها و موسسات اعتباری مکلف شدند نسبت به اختصاص باجه مخصوص در هر شعبه به‌منظور دریافت و پرداخت وجوه نقد با رعایت نکات بهداشتی اقدام کنند.

آنچه از این متن مشخص است: «بانک‌ها و موسسات اعتباری مکلف شدند نسبت به اختصاص باجه مخصوص در هر شعبه به‌منظور دریافت و پرداخت وجوه نقد با رعایت نکات بهداشتی اقدام کنند».

پیگیر ماجرا شدیم و دیدیم در اکثر شعب همه ی بانک ها، باجه ای به این منظور تعبیه نشده هم کارمندان بانکها با مشکلاتی مواجه اند و نیز مردم در بانکها سردرگمند. با مسوولین شعب مختلف بانکهای گوناگون که صحبت کردیم مدعی هستند که باجه ای به این امر اختصاص پیدا نکرده مگر در شعبی خاص که این مساله با ابلاغیه بانک مرکزی مغایرت دارد. چون همانطور که در بالا آمد: کلیه بانک‌ها و موسسات اعتباری مکلف شدند نسبت به اختصاص باجه مخصوص در هر شعبه به‌منظور دریافت و پرداخت وجوه نقد با رعایت نکات بهداشتی اقدام کنند، که تناقض در عمل آشکار است.

بنابراین دست اندرکاران بانک مرکزی موظفند با جدیت و نظارت دقیق، تناقض بوجود آمده را برطرف کنند که گره ای محکم تر بر مشکلات مردم را باعث نباشند.