یک کارشناس بازار سرمایه در این رابطه در گفتگو با خبرنگار اکوناپرس عنوان داشت: اخبار این چنینی نیز همانند آزاد شدن ارزش دلار 4200 تومانی در معاملات می تواند تاثیرات مثبت قابل توجهی در بازار سرمایه و برای این شرکتها به همراه داشته باشد.

میثم رادپور در ادامه افزود: به نظر می رسد این روند برای تمامی محصولات صورت پذیرد.آنچه که باعث افزایش این قیمت ها شد،افزایش نرخ ارز بود؛ بازار سرمایه نیز با تأخیر هرچیزی که باعث افزایش نرخ ارز و سود آوری شرکت ها می شود را منعکس می کند. 

رادپور عنوان کرد: انتظار می رود در آینده اقتصاد کشور تمامی عقب ماندگی ها را جبران کند و به صورت واقعی نوسانات اقتصادی در قیمتها منعکس گردد.

وی خاطر نشان کرد: از  13 آبان ماه سال جاری مرحله جدید تحریم ها اجرایی خواهد شد و هنوز نسبت به آثار ناشی از این تحریم ها عدم  اطمینان وجود دارد و همچنان نمی توان گفت که فروش نفت یا میعانات گازی کشور به چه میزان است و از این پس با وجود تحریم ها به چه سطوحی خواهد رسید، تنها از این موضوع آگاهی وجود دارد که دیگری برخی کشورها از ایران نفت مورد نیاز خود را تهیه نمی کنند و این از آن دسته نگرانی های اساسی و مهم کشور است و هر چه بر میزان آن افزوده می شود تمایل به نگهداری دارایی مالی از جمله سهام کمتر می گردد.

این استاد دانشگاه به اکوناپرس گفت: بین عدم اطمینان ناشی از آشفتگی هایی که به دلیل مسائل سیاسی در بازار ارز و سودآوری که بخاطر جریان های نقدی در شرکت ها ایجاد می شود موازنه ایجاد گشته است.این دوعامل همیشه باعث می شود که بورس با روند مبهم همراه شود و سرمایه گذاران این حوزه را نگران کند.

رادپور در خاتمه خاطر نشان کرد:با وجود تمام مواردی که عنوان شد آنچه که بنده تصور می کنم آن است که پس از اعمال تحریم های جدید در نیمه آبان ماه سال جاری،  وضعیت بورس بهتر خواهد شد وعلت این پیش بینی نیز این است که همیشه تاثیر این مسائل در بازار های مالی بیشتر از خود انچه که باید باشد است.