به گزارش اکونا پرس،

به نقل ازسایت خبری کمیته امداد، اکبر میرشکار، مدیرکل کمیته امداد استان قم با تشریح رسالت این صندوق در ترویج فرهنگ قرض‌الحسنه و گره‌گشایی از نیازمندان گفت: در سال گذشته تعداد ۹ هزار و ۴۵۹ فقره تسهیلات به ارزش بیش از ۷۲۴ میلیارد ریال به مددجویان و اقشار آسیب پذیر استان پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه تسهیلات این صندوق بیشتر در قالب کارگشایی، اشتغال و مسکن ارائه شده است افزود: حدود ۲۹۶ میلیارد و ۱۵۷ میلیون ریال برای کارگشایی از مشکلات پنج هزار و ۳۴۷ نفر پرداخت شد.

میرشکار با اشاره به اینکه سال گذشته سال جهش تولید نامگذاری شده بود گفت: این صندوق برای اشتغال مددجویان و تقویت طرح‌های تولیدی نیز ۴۷۳ فقره وام اشتغال ‌ با اعتبار حدود ۷۸ میلیارد و ۶۰۲ میلیون ریال پرداخت کرده است.

مدیرکل کمیته امداد استان قم نامگذاری سال ۱۴۰۰ به عنوان تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها را نیز یادآور شد و تأکید کرد: امدادگران این نهاد در قم، با لبیک به فرمان مقام عظمای ولایت برای رفع موانع تولید توسط مددجویان به صورت جهادی و فوق برنامه تلاش خواهند کرد.

وی پرداخت تسهیلات مسکن مددجویان را نیز خاطرنشان کرد و گفت: ۲۷۰ میلیارد و ۹۸۰ میلیون ریال نیز برای خرید، احداث و تعمیر و رهن و اجاره یک هزار و ۹۷۷ خانوار تحت حمایت پرداخت ‌شد.