به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم، حجت‌الاسلام سید حسین سجادی‌تبار اظهار کرد: شانزدهمین دوره آزمون اعطای مدرک تخصصی به حفاظ قرآن کریم، روز جمعه همزمان با سراسر کشور در مجتمع فرهنگی نور قم برگزار شد.

وی گفت: 398 داوطلب برای شرکت در این آزمون ثبت نام کردند که از این تعداد 282 نفر در جلسه آزمون کتبی شرکت کردند. 123 نفر از این تعداد را آقایان و 159 نفر را خانم‌ها تشکیل می‌دهند.

وی با بیان این که این آزمون در سه سطح حفظ 10، 20 و 30 جزء برگزار شد، افزود: در حفظ 10 جزء 14 مرد و 34 زن، حفظ 20 جزء 9 مرد و 16 زن و حفظ 30 جزء 100 مرد و 109 زن شرکت کردند.

به گفته رئیس اداره امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم، در سال گذشته 230 حافظ قرآن کریم در این آزمون شرکت کردند.

حجت‌الاسلام سجادی‌تبار افزایش تعداد داوطلبان شرکت در این آزمون را قابل قبول دانست و تاکید کرد: استان قم از نظر تعداد شرکت‌کنندگان در این آزمون نسبت به جمعیت استان، در رتبه‌های برتر کشور قرار دارد.

وی بیان داشت: آزمون اعطای مدرک به حفاظ قرآن کریم در 5 سالن بزرگ و با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی برگزار شد و علاوه بر تب سنجی داوطلبان، استفاده از ماسک نیز برای تمامی شرکت‌کنندگان الزامی بود.