به گزارش اکونا پرس،

مهندس کهفی گفت: مانور سراسری شبکه توزیع برق با محوریت کنترل پیک بار تابستان هم زمان باسراسر کشور  در استان قم با شعار «تلاش صادقانه، خدمت بی منت» و  با هدف تعدیل روشنایی معابر ، مقابله با برق های غیرمجاز و دستگاه های رمزارز غیرمجاز و ارزیابی آماده بکاری سامانه های خدمات غیرحضوری و اطلاع رسانی برق من ، مرکز ۱۲۱ و دیزل ژنراتورهای اضطراری و با حضور اکیپ های عملیاتی و اجرایی برگزار شد.

 مهندس کهفی معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق استان قم افزود: این مانور در راستای مدیریت مصرف و کنترل وضعیت انرژی در مناطق مختلف استان اجرا شد و برنامه های تعیین شده بر اساس سناریوی مانور مربوط به پاکسازی ،رفع نواقص و مشکلات شبکه از جمله تابلوهای برق و همچنین تعدیل چراغ ها و مصارف روشنایی معابر در راستای تحقق حداکثری صرفه جویی در مصرف برق اجرا گردید.

معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق استان قم تاکید کرد: بهسازی و اصلاح شبکه‌ روشنایی معابر استان به ویژه شهرک های صنعتی ، افزایش پایداری و قابلیت اطمینان شبکه برق و افزایش میزان رضایتمندی مشترکان از مهمترین اهداف برگزاری این مانورها محسوب می شود.

 معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق استان قم با بیان اینکه دراین مانور  میزان آمادگی مولدهای اضطراری در استان پایش و سنجیده شد اظهار داشت: تعداد مراکز حساس و حیاتی دارای مولد اضطراری شناسایی شده در حوزه عملیاتی استان بالغ بر ۱۰۳ مرکز است.

وی ادامه داد: دراین مانور بر اساس روش های داده کاوی مصرف ، تست و کنترل اطلاعات کنتورهای مشترکین به ویژه کنتورهای طرح فهام و نیز گزارش های مردمی چند مرکز مشکوک به استخراج رمز ارز غیر مجاز در استان با هدف کنترل پیک بار تابستان مورد بررسی و بازدید قرار گرفت.

معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق قم خاطرنشان کرد: با هدف کنترل مصرف و تامین برق موردنیاز مشترکان و کاهش خاموشی و مدیریت بار اضطراری ، مراکز استخراج رمز ارز غیرمجاز در واحدهای صنعتی، سوله های صنعتی، منازل که به صورت غیرمجاز نسبت به استفاده برای استخراج رمز ارز اقدام می کنند  شناسایی و همگی تعطیل و متوقف خواهند شد.

مهندس کهفی ضمن تشکر از مسئولیت پذیری و همکاری مشترکین در ارایه گزارش محل استقرار دستگاه های غیرمجاز رمز ارز اعلام کرد :مشترکین محترم برق استان قم می توانند موارد تخلفات استفاده کنندگان از برق غیر مجاز و نیز مصارف دستگاه های رمز ارز غیرمجاز را از طریق اپلیکیشن “برق من” ( در بخش خاموشی ها ؛ ثبت سرقت برق و رمز ارز غیرمجاز) و یا سامانه مرکز فوریت های برق (۱۲۱) گزارش کنند.

وی در پایان اجرای مانور امروز و تحقق اهداف تعیین شده را موفقیت آمیز عنوان کرد و از کشف و ضبط تعداد ۶۶ دستگاه تولید رمز ارز غیرمجاز در شهرک صنعتی شکوهیه قم خبر داد.