به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، سیدموسی حسینی کاشانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم اظهار داشت: تسهیلات مرحله دوم بنگاه‌های آسیب‌دیده از کرونا در "سامانه کارا" با برنامه‌ریزی و فراخوان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم در نیمه دوم سال گذشته پیگیری شد و از مجموع 9563 فقره پرونده، تعداد 261 پرونده مربوط به استان قم بوده که مبلغ 4.04 میلیارد تومان تسهیلات به متقاضیان در این طرح پرداخت شده است.

وی ادامه داد: ثبت‌نام تسهیلات حمایتی فرهنگ و هنر در "سامانه تحفه" نیز از آذرماه 1399 آغاز شد و در بهمن‌ماه به پایان رسید و پرونده‌ها پس از بررسی در کارگروه استانی به کارگروه تخصصی ارجاع شد و از مجموع ثبت‌نام‌های انجام شده 68 درخواست توسط معاونت‌های تخصصی تایید و جهت پرداخت به بانک کارآفرینی امید ارجاع داده شد.

حسینی‌کاشانی افزود: اولین مرحله اعتبار به مبلغ 3 میلیارد تومان واریز شد که اولین لیست از این افراد جهت دریافت تسهیلات به بانک معرفی شدند.

وی در پایان خاطر نشان ساخت: 7 درخواست مربوط به حوزه رسانه‌ای و تولید محتوای دیجیتال، 49 درخواست مربوط به حوزه فرهنگی و 12 درخواست مربوط به حوزه هنری بوده است.