به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، در طرح ملی «بهارانه کتاب» که از سوی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در روزهای ۱۷ تا ۲۵ خرداد در ۸۸۴ کتاب‌فروشی سراسر کشور برگزار شد، مجموعه «دنیای کتاب» قم پرفروش‌ترین کتاب‌فروشی کشور بر اساس تعداد کتاب شد.

دنیای کتاب قم با فروش ۱۱ هزار و ۴۶۲ جلد کتاب در رتبه نخست ایستاد و کتاب‌فروشی «فرازمند» رشت با فروش ۸ هزار و ۸۸۶ جلد کتاب در رتبه دوم و «پاتوق کتاب شیراز» با فروش ۷ هزار و ۹۱۹ در جایگاه‌های دوم و سوم قرار گرفتند.

مجموعه «دنیای کتاب» قم در سال گذشته هم توانست در سه طرح‌ فصلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، رتبه نخست را کسب کند.

استان قم در این طرح با فروش ۳۶ هزار و ۹۰۹ جلد کتاب بعد از استان‌های تهران، خراسان رضوی، اصفهان و فارس به عنوان پنجمین استان پرفروش بر اساس تعداد کتاب دست یافت.

همچنین پرفروش‌ترین استان‌ها بر اساس مبلغ فروش اعلام شد و قم با فروش بیش از ۱ میلیارد و ۹۱۷ میلیونی بعد از استان‌های تهران، خراسان رضوی و اصفهان در رتبه چهارم قرار گرفت.

طرح «بهارانه کتاب» از ۱۷خردادماه آغاز به کار کرد و با توجه به استقبال عمومی از طرح و مطالبه کتاب‌فروشان از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر افزایش اعتبار و مدت زمان اجرای طرح تا ۲۵خردادماه ادامه پیدا کرد و خریداران کتاب‌های عمومی، دانشگاهی و کودک و نوجوان از ۲۰ درصد یارانه خرید کتاب بهره‌مند شدند.

قم همچون دوره‌های گذشته در ردیف استان‌هایی بود که بیشترین مشارکت کتاب‌فروشی‌ها را در برگزاری این طرح به همراه خود داشت و بعد از استان‌های تهران و خراسان رضوی با  ۸۳کتاب‌فروشی در طرح «بهارانه کتاب» حاضر شد.