به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، آیت‌الله علیرضا اعرافی روز پنج‌شنبه در دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، اظهار داشت: حوزه آماده هرگونه تعامل و همکاری با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

وی ادامه داد: یکی از منویات مهم مقام معظم رهبری در رابطه با حوزه علمیه توجه زیاد به مقوله هنر و به ویژه هنر دینی است و هم اکنون ۲ هزار طلبه حوزوی در رشته‌های مختلف هنری فارغ‌التحصیل شده‌اند.

وی ابراز کرد: حوزه علمیه قم آمادگی دارد در قالب برنامه‌ریزی‌های راهبردی توافق‌نامه‌هایی را با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منعقد کند.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور یادآور شد: فروردین ماه سال آینده حوزه علمیه قم وارد یکصدمین سال تاسیس و فعالیت خود در دوره جدید می‌شود و در این عرصه نیز می‌توان همکاری‌هایی با هم داشت.

وی افزود: قم یکی از شهرهای شاخص در حوزه نشر کتب است و باید حمایت لازم از این صنعت در تامین کاغذ و سایر ملزومات انجام بگیرد.

وی ادامه داد: حوزه علمیه خود را در مقام مطالبه‌گری و پاسخ‌گویی در مسیر نظام و انقلاب اسلامی تعریف کرده‌است.

اعرافی افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید با تقویت زیرساخت‌های فرهنگی باید خود را به تراز انقلاب اسلامی برساند.

به گفته وی، قم امروز کانون علم در جهان  است و از دولت انتظار می‌رود نگاه خود به قم را در جایگاه پمپاژ فکر و اندیشه در جهان معاصر معطوف کند.

وی همچنین تاکید کرد: شوراهای فرهنگ عمومی از نظر زیرساختی و نرم‌افزاری نیازمند بازسازی است تا بتواند به جایگاه واقعی خود نائل شود.

وی ادامه داد: یکی از خلاء‌های کنونی این است که مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی و مجمع تشخیص مصلحت نظام نمی‌تواند جایگاه واقعی خود را در قوه مقننه و قوه مجریه پیدا کند و انتظار می‌رود وزارت فرهنگ بتواند در این حوزه خلاءها را پر کند.