به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قـم، محمدرضا بهرامی اظهار کرد: طرح تابستانی شوق رویش توسط معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان با هدف برنامه‌ریزی برای کلاس‌های آموزشی، فرهنگی و تفریحی و با رویکردهای مهارت افزایی، توانمندی و غنی سازی اوقات فراغت نوجوانان و جوانان در تابستان ۱٤۰۰ اجرا شد که بیش از 210 هزار نفر از این طرح بهره‌مند شدند.

وی با اشاره به اینکه طرح تابستانی شوق رویش با همکاری کانون‌های دانشجویی، جوانان، طلاب و دانش‌آموزی اجرا شد،  بیان کرد: در این طرح‌ها، جوانان در پویش‌ها، جشنواره‌ها، کلاس‌های آموزشی حضوری و غیرحضوری، مسابقات، قرار مهربانی (اهدای خون) و برنامه‌های ابلاغی و طرح‌های ابتکاری مشارکت داشتند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان قم به برگزاری دوره‌های آموزشی این طرح اشاره کرد و گفت: در طرح شوق رویش، دوره‌های آموزشی از قبیل امداد و کمک‌های اولیه، دوره عمومی حمایت‌ روانی، امداد و آسیب‌های اجتماعی (طرح یاس)، آشنایی با صلیب سرخ و هلال احمر، پیشگیری از اعتیاد و کلاس‌های آموزشی علمی، فرهنگی، هنری و ... به صورت حضوری و غیر حضوری برای جوانان و نوجوانان برگزار شد.

بهرامی در ادامه اجرای طرح‌ ملی‌ ایران یاران جوان (مشارکت در امر واکسیناسیون کرونا)، طرح ناظران سلامت، نذر سلامت (در ماه محرم و ماه صفر)، قرار مهربانی (اهدای خون)، برگزاری اردوهای توان‌افزایی و غیره را از جمله برنامه‌های ابلاغی و طرح‌های ابتکاری این طرح برشمرد.