به گزارش اکونا پرس،

علی قاسم‌زاده در آئین امضای تفاهم‌نامه مشارکت در توسعه و بهره‌برداری از سرای نوآوری فناوری اطلاعات و هوشمندسازی شهری بین دانشگاه آزاد اسلامی و شهرداری اصفهان، اظهار کرد: شهرداری یک دستگاه عمومی و عملیاتی است که فاصله اجرا تا تصمیم در آن به جهت نبود تشریفات اداری بسیار کوتاه است.

وی اظهار امیدواری کرد: شاهد خروجی مثبت از تفاهم‌نامه سرای نوآوری فناوری اطلاعات و هوشمندسازی شهری و تعمیم آن به دیگر نقاط کشور باشیم.

شهردار اصفهان تصریح کرد: دو جهت‌گیری راهبردی را در شهرداری در دستور کار قرار داده‌ایم و تفاهم‌نامه نیز در همین راستا منعقد شده است.

وی با تاکید بر لزوم نوآوری در فعالیت‌ها، ادامه داد: یکی از جهت‌گیری‌های شهرداری، نوآوری است، لذا در این راستا باید امکاناتی فراهم کنیم تا ظرفیت‌های دانشگاهی و پژوهشی کمک حال رفع مسائل شهری شوند.

قاسم‌زاده با بیان اینکه جهت‌گیری دوم شهرداری مبتنی بر هوشمندسازی است، خاطرنشان کرد: به این باور رسیده‌ایم که باید به سمت شهر هوشمند حرکت کنیم و این مسیر را همه شهرهای دنیا نیز باید طی کنند.

وی با اشاره به اینکه سلامت اجتماعی، اقتصادی، رفاه مردم و تسهیل در ارائه خدمات بر خدمات هوشمند استوار است، اظهار امیدواری کرد: پیوند بین شهرداری و دانشگاه و تشکیل سرای نوآوری و هوشمندسازی کمک کند و اصفهان به هدف و مقصد خود در رابطه با شهر هوشمند برسد تا کیفیت زندگی در این شهر ارتقا پیدا کند.

استفاده از فناوری‌های نوین به نفع شهر است

شهردار اصفهان با بیان اینکه در شهرداری به سمت کوتاه‌سازی فرایندها، تسهیل و تسریع در ارائه خدمات و در نهایت هوشمندسازی شهر حرکت خواهیم کرد، گفت: هوشمندسازی در بعد خدمات شهری، نگهداشت فضای سبز، بازیافت، مدیریت پسماند، حوزه حمل و نقل، شهرسازی و حتی در حوزه ارائه خدمات فرهنگی و اجتماعی دیده می‌شود.

وی با بیان اینکه از هر نوع تکنولوژی و نوآوری که به شهر کمک کند، استقبال می‌کنیم، افزود: اگر در نظافت شهر به جای استفاده از منابع انسانی از فناوری‌های نوین استفاده کنیم، این حرکت به نفع شهر خواهد بود.

قاسم‌زاده با تاکید بر اینکه سال گذشته دو نفر از کارگران خدمات شهری را در حال نظافت شهر بر اثر تصادف از دست دادیم، گفت: در عصری زندگی می‌کنیم که می‌توانیم با استفاده از تکنولوژی‌های نوین راحت‌تر فعالیت‌ها را پیش ببریم.

وی خاطرنشان کرد: شهرداری می‌تواند نقش یک مشتری خوب را برای شرکت‌های دانش‌بنیان ایفا کند، در این راستا ردیف بودجه‌ای پیش‌بینی شده است تا امکان خرید از شرکت‌های دانش‌بنیان فراهم شود.

شهردار اصفهان با بیان اینکه مسائل شهری را با اولویت‌بندی به شرکت‌های دانش‌بنیان ارائه کرده‌ایم، تصریح کرد: در این راستا از رفع مشکلات شهر توسط شرکت‌های دانش بنیان استقبال خواهیم کرد.

اصفهان_محسن راعی