حدود بیست سال از فعالیت انتشارات آریانا قلم می­گذرد و سایت 30book.com مدت‌هاست امکان خرید کتاب‌های این انتشارات را به صورت اینترنتی فراهم کرده است. این ناشر در این سال­‌ها با تمرکز بر روی موضوعاتی چون کارآفرینی، مدیریت استراتژیک، بازاریابی، خلاقیت، مدیریت مالی و... بیش از صد عنوان کتاب منتشر کرده است.

آریانا قلم از نویسندگان بزرگی چون پیتر سنگه، رابرت کاپلان، دیوید اکر و... عنوان‌­هایی ترجمه و منتشر کرده است. همچنین با چاپ چندین مجموعه مختلف درباره مدیریت و راهکارهای خلاقانه برای برون رفت از مشکلات و... در کمک کردن به رهبران­ در سازمان‌­های مختلف تاثیر به سزایی داشته است.

ارتباطات حرفه‌ای:

 

احتمالا اکثر ما تجربه­­‌ای مشترک از رفتار نادرست از کارفرما و یا مدیر خود تجربه کرده­­ایم. این رفتار، گاهی منجر به تغییر کار شده و گاهی سرخوردگی، در هر حال به هر نتیجه­‌ای ختم بشود نتیجه‌­ی مثبتی نیست. روش­2های سنتی مدیریتی دیگر کارایی خود را از دست داده­‌اند. نگاه سنتی به کارمندان سال­‌هاست که نه تنها دیگر کارایی ندارد بلکه در بازدهی افراد نیز تاثیر منفی برجای می­گذارد.

 این کتاب برای آن دسته از مدیران و رهبرانی است که برای برقراری ارتباط با افراد تحت مدیریت خود و یا ایراد سخنرانی در جلسه­ای خاص و یا داشتن مذاکره­‌ای سودمند برای پیشبرد کار، نیاز به کسب مهارت و آگاهی دارند.

درواقع باید گفت هر مدیری به مهارت­‌هایی ضروری و پایه‌­ای نیاز دارد تا به مدیر حرفه‌­ای تبدیل شود.

کتاب ارتباطات حرف‌ه­ای در چهار فصل تدوین شده که هر فصل ادامه­ دهنده­ی موضوع­های فصل قبل است.

شناخت مهارت­‌های ارتباطی، سخنرانی و نگارش، برقراری ارتباظ با تیم و ارتباطات بیرونی از جمله سرفصل­‌های اصلی کتاب حاضر است.

تفکر استراتژیک:

این کتاب مخصوص مدیران و رهبران سازمان­‌ها و شرکت­‌هاست.

اگر مدیر سازمانی هستید، به خوبی می­دانید که ممکن است هر لحظه نیازمند این باشد که تصمیمی استراتژیک و مهم بگیرید، این تصمیم­‌ها با اهدافی کوتاه مدت یا بلند مدت همراه است. در هر حال شما باید توانایی تصمیم گرفتن برای هر موضوع احتمالی را داشته باشید.

تفکر استراتژیک فرآیندی اکتسابی است. برای کسب این دانش باید آموزش دیده و مهارت گرفتن تصمیم با اطلاعات محدود و یا حتی مبهم در شرایط پیچیده را به دست آورید.

در این کتاب پنج مهارت مهم در تفکر استراتژیک، تعریف و سپس آموزش داده می­شود. پنج مهارتی از قبیل: تعیین روابط، الگوها و روندها در محیط کسب ­و کار، تفکر خلاق، تحلیل اطلاعات، اولویت­بندی کارها و انتخاب اقدام­‌ها.

استراتژی اقیانوس آبی

اصطلاح استراتژی اقیانوس آّبی بدین معناست که برای موفقیت تجاری و کسب درآمد نیازی نیست وارد بازار رقابتی که شاید از قرن­‌ها پیش شکل­ گرفته (با اصطلاح اقیانوس سرخ) شد، بلکه با هوشمندی می­توان وارد بازارهایی که تا به امروز زیرساخت آن شکل نگرفته شد و با ساخت تقاضا، بازار یگانه‌­ی خود را به وجود آورد.

هیچ شروعی در ابتدا، کاری ساده و راحت نیست. با کسب مهارت در این زمینه می­توان با هوشمندی به خلق اقیانوس­‌های آبی دست زد و خطرپذیری آن را پذیرفت.

نویسندگان این کتاب معتقدند اقیانوس‌­های آبی همیشه وجود دارند، فقط باید آن­ها را پیدا کرد.

طرح بازاریابی کسب­ و کارهای کوچک:

بارها و بارها درباره اهمیت بازاریابی برای موفقیت، سودآوری و... در کسب و کارها سخن گفته شده است و تعداد زیادی عنوان با این موضوع منشتر شده است. اکثر این کتاب­‌ها از اهمیت بازاریابی سخن گفته و آن را نقشی غیر قابل انکار در موفقیت تجاری برشمرده­اند. با این وجود جای خالی کتابی که از منظر خود بازاریابی به این اصل پرداخته باشد احساس می­شد.

آلن دیب، نویسنده­ی کتاب معتقد است داشتن برنامه‌ریزی هدفمند بر اساس بازاریابی برای کسب و کارهای کوچک بسیار با اهمیت­‌تر از کسب و کارهای بزرگ­تر است زیرا باعث سودآوری و بقا می­شود.

در واقع می­توان گفت اگر کسب و کار شما ملزم به سروکار داشتن با مشتری است، برای بهبود و گسترش این ارتباط نیازی ضروری به این کتاب دارید.

رهبران آخر غذا می­خورند:

سایمون سینک مولف کتاب، ویژگی­‌های یک رهبر موفق و تاثیرگذاری آن بر روند موفقیت یا شکست یک سازمان را برشمرده است. سینک با ارائه­‌ی مثال­‌هایی فراوان از رهبران گذشته تا امروز، نکات قابل تاملی از ویژگی­­های آنان را بیان کرده است. در واقع نویسنده در صدد پرورش رهبرانی کاربلد در عرصه­‌ی تجارت است.

رهبر، مسئول برطرف کردن هرگونه مشکل و یا پرداختن به هرگونه ایده­ی تاثیرگذار بر روند فعالیت سازمان است. سازمانی که اگر ارتباط بین اعضای آن با رهبر ارتباطی دو سویه و با احترام نباشد، موفقیت چندانی در پیش رو نخواهد داشت.

رفتاری بدون احترام و یک سویه نه تنها بر روند بازدهی سازمان تاثیر منفی می­گذارد بلکه از بعد جامعه­‌شناسی، روانشناسی و... نیز تاثیرات مخربی خواهد داشت.

سایمون سینک با این کتاب می­‌خواهد تلاش کند تا رهبری موفق و کاربلد پرروش داده تا در فضایی ایده­آل همه با هم رشد کنند، نه فقط یک نفر.

سختی کارهای سخت:

کتاب سختی کارهای سخت برای مدیران و رهبران سازمان­‌ها و شرکت­‌های مختلف نوشته شده است. این کتاب تمرکز خود را بیشتر از تئوری، بر پیشبرد کار روی اقدام­‌های عملی برای موفقیت هرچه بیشتر گذاشته است.

به دفعات زیاد پیش آمده که همه چیز آماده است و کار آغاز می­شود ولی کمی بعد مشکلاتی کوچک و بزرگ رخ داده که نیاز است رهبر آن سازمان برای آن مشکل ایده و راهکاری داشته باشد. بن هاروویتز که خود رهبر سازمان­‌های مختلفی بوده است تلا ش کرده تجربه­‌های خود در مواقعی اینچنینی و راه حل­‍‌هایش را به زبانی ساده بیان کند.

برقراری ارتباط و به قول نویسنده سختی­های مختلف کار که در این کتاب به آنها پرداخته شده، از آن دسته احتمالاتی است که ممکن است در هر سازمانی رخ بدهد. با مطالعه این کتاب و تجربه اندوزی برای سختی­های مختلف کار، می­توان در لحظات سختی که از قبل پیش­بینی نشده خود را آماده کرد.