به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 15، وحیدرضا محمدی با عرض تسلیت شهادت فرمانده سلحشور و سردار شجاع اسلام گفت: موکب پذیرایی روز گذشته از  ساعت 6 صبح در مسیر وداع سردار دلها در تقاطع خیابان توحید و آزادی برپا بود که در آن از تشییع کنندگان پذیرایی و بروشور و پوستر شهید در بین آنها توزیع شد. در این غرفه نوای ملکوتی قرآن و سرودهای آیینی نیز همنوا با عزاداران پخش شد. 

وی افزود: از نخستین روز انتشار خبر شهادت سردار سلیمانی تاکنون 75 ایستگاه صلواتی و مراسم یادبود، سوگواری، ختم صلوات و قرآن توسط شهروندان، هیات مذهبی، مساجد، سراهای محله و پایگاه های مقاومت بسیج محله ها برپا شده است.

محمدی به اقدامات حوزه خدمات شهری در مراسم وداع اشاره کرد و گفت: مسیر تحویلی منطقه 15 در میدان انقلاب تا خیابان کالج با 100 نیروی انسانی و بهره گیری از 20 دستگاه ماشین آلات از ساعت 5 صبح آماده سازی و نظافت و پاکسازی مسیر قبل، حین و پس از اجرای مراسم انجام شد.

شهردار منطقه به فعالیت سامانه اتوبوسرانی برای سرویس دهی به شهروندان جنوب شرق تهران اشاره کرد و افزود: با توجه به استقبال پرشور شهروندان ولایتمدار منطقه؛ از ساعت 6 صبح تا پایان مراسم؛ سرویس دهی در پایانه خاوران انجام و 208 سفر از این پایانه به سمت مصلی، میدان انقلاب و همچنین برخی میادین اصلی اطراف مراسم اجرا شد. 

به گفته وی پس از برگزاری مراسم نیز شهروندان با استفاده از این اتوبوسها به پایانه خاوران در منطقه منتقل شدند. 

محمدی به آمادگی ستاد مدیریت بحران منطقه شب قبل از تشییع پیکر مطهر سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در تهران اشاره کرد و افزود: به منظور اسکان شبانه، خدمات رسانی و پذیرایی از عزاداران و شرکت کنندگان در مراسم؛ 8 مرکز شامل 6 سوله ورزشی و 2 سوله بحران در ورودی جنوبشرق تهران آماده سازی شده بود تا پذیرای میهمانان از شهرهای اطراف باشد.