به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 15، اکبر مختاری معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه با اعلام این خبر گفت: این مددسرا در شب های عادی میزبان 300 نفر است ولی با توجه به کاهش دما در شبهای گذشته 420 نفر در این مددسرا پذیرش شده اند.

مختاری اضافه کرد:  زمان پذیرش این مرکز از ساعت 18 تا 3 بامداد می باشد و هر مددجو تا هر زمان که بخواهد می تواند در مددسرا بماند.

او به اقدامات پیشگیرانه در مقابله با شیوع کرونا اشاره کرد و گفت: غربالگری مددجویان و توزیع ماسک و دستکش بین آنها پیش از ورود به گرمخانه و نصب مواد ضدعفونی کننده در فواصل مناسب خوابگاه به منظور استفاده  مددجویان از جمله این اقدامات است.

به گفته معاون فرهنگی و اجتماعی، در صورت مشکوک بودن فرد آزمایش های تکمیلی تر با هدف کنترل به موقع بیماری انجام می شود و خوشبختانه با انجام اقدامات پیشگیرانه تاکنون فقط یک مورد مشکوک شناسایی شده است.

او در تشریح اقدامات ضدعفونی کردن این مرکز گفت:  تمام بخش های گرمخانه سه مرتبه در روز گندزدایی و ضد عفونی شده و یکبار در روز نیز توسط سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران به صورت وسیع سم زدایی می شود. 

معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه با اشاره به اینکه  مددجو پس از اولین خروج  می بایست مجددا پذیرش شوند که مراحل پذیرش شامل تحویل لباس، سپردن وسایل شخصی به صندوق امانات، استحمام، ارجاع به واحد مشاوره، مددکاری و  ورود به سالن است، افزود: ارائه شام و صبحانه و درصوت ماندن فرد دادن ناهار و ویزیت پزشک  از دیگر خدمات مددسرا است.

مختاری از شهروندان خواست در صورت مشاهده افراد کارتن خواب، مراتب را به 137 اطلاع دهند تا با حضور مددکاران شهرداری تهران نسبت به انتقال این افراد به گرمخانه ها اقدام شود.