به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه2، حسن رحمانی  دراین بازدید  گسترش زیر ساختهای حمل و نقل عمومی خصوصاً زیر ساختهای شبکه ریلی را از اولویتهای مدیریت شهری منطقه  برشمرد و گفت:  با توجه به  تدابیر شهردار تهران  در خصوص توسعه  حمل و نقل عمومی و خطوط ریلی ، تسریع در روند پیشرفت اجرای پروژه های مترو  از اهمیت زیادی برخوردار است و مدیریت منطقه 2  آمادگی دارد تا  با آماده سازی فضاهای کارگاهی  و تجهیز زیرساختها  در این زمینه  همکاری کند.

وی با اشاره به اینکه خطوط در حال ساخت شش ،هفت و ۱۰ مترو  به خوبی  منطقه ۲ را پوشش می دهند اظهار کرد: سه ایستگاه از خط شش و هفت ایستگاه از خط هفت مترو در این منطقه قرار دارد.

وی افزود: براساس نتایج حاصل از مطالعات صورت گرفته ، در صورتی که ایستگاه‌های در حال احداث منطقه 2 تکمیل شود از جمعیت ۷۰۰ هزار نفری منطقه ، ۲۵۰ هزار نفر از شهروندان  سفرهای شهری  را در زیر زمین انجام خواهند داد و همین امر می تواند در کاهش  سفرهای درون شهری  و در نهایت ترافیک تاثیرگذار باشد.

 شهردار منطقه2 افزود:ارتقاء زیست شهری و جلب رضایت شهروندان از نحوه اداره شهر در گرو ارائه خدمات شهری به بهترین شکل آن می باشد و توسعه حمل و نقل عمومی همواره از مطالبات به حق شهروندان بوده است چرا که علاوه بر تسهیل تردد باعث کاهش ترافیک و آلودگی هوا می شود.

علی امام مدیر عامل شرکت مترو نیز دراین بازدید با تقدیر از همکاری  شهرداری منطقه ۲ در توسعه زیرساختهای حمل و نقل عمومی گفت: هر قدم یا کمکی که در توسعه و تکمیل زیر ساختهای حمل و نقل عمومی صورت گیرد به راه اندازی و بهره برداری هر چه سریعتر خطوط در حال احداث کمک خواهد کرد و شرایط بهتری در تردد های شهری برای شهروندان ایجاد خواهد شد.

 وی افزود: با تلاش های صورت گرفته ایستگاه مترو برج میلاد آماده بهره برداری است  و امید می رود با تلاش و برنامه ریزی صورت گرفته  سایر ایستگاه ها نیز  مطابق با زمانبندی تکمیل شود.