به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 15، وحیدرضا محمدی شهردار منطقه پس از رونمایی از پلاک نامگذاری با حضور در منزل شهدا، از مادر آنها عیادت و تجلیل کرد.

او با اشاره به اینکه اقتدار، امنیت و آسایش امروز ما به حرمت خون شهدا و فداکاریهای خانواده معظم شهدا است، اظهار امیدواری کرد: انشالله بتوانیم ادامه دهنده شایسته ای برای شهدا باشیم.

محمدی گفت: منطقه ۱۵ خاستگاه دو هزار شهید والا مقام دفاع مقدس است و تلاش کردیم با تکریم خانواده معزز و معظم شهدا به کارخودمان برکت دهیم .

شهردار منطقه با اشاره به اینکه خیابان ذوالفقاری از محور های پر تردد منطقه است، افزود: با تدبیر شورای اسلامی شهر تهران این معبر به نام سه شهید بسیجی هشت سال دفاع مقدس مهدی، حسن و امیررضا قاسمی نامگذاری شد.

محمدی ادامه داد: طی ۳ سال و نیم گذشته ۵۹ پرونده نام گذاری معابر مورد بررسی قرار گرفت که از این تعداد ۳۱ مورد آن درخواست خانواده‌های معظم شهدا برای نامگذاری معبری به نام آنها بوده است.

براساس این گزارش؛ با این نامگذاری، تعداد معابر نامگذاری شده به نام شهدا و اسامی ارزشی این منطقه به 1380 معبر رسید.

بر پایه این گزارش؛ شهید مهدی قاسمی در عملیات آزادسازی خرمشهر، شهید جاوید الاثر حسن قاسمی در سال 1366 و  شهید امیر رضا قاسمی در عملیات کربلای 5 آسمانی شدند.

این گزارش می افزاید؛  در این مراسم علاوه بر شهردار منطقه و رییس بنیاد شهید، مادر و خانواده معظم شهیدان، معاون توسعه منابع انسانی، شهردار ناحیه یک و رییس اداره بسیج منطقه حاضر بودند و با قرائت فاتحه یاد شهدا را گرامی داشتند.