به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 17، داود لطفی شهردار منطقه 17 در باره این طرح خدمات شهری گفت: یکی از طرح های قابل قبول در مدیریت فعلی شهرداری تهران اجرای طرح نگهداشت شهر است که به شکل محله محور به اجرا در می آید و با این اقدام بسیاری از مشکلات شهروندان در محل سکونت شان که شاید از نگاه مدیریت شهری دور باشد مورد توجه قرار می گیرد.

لطفی افزود: این طرح با هدف خدمات رسانی هر چه بهتر به شهروندان در محله‌ها شروع شده و در سال جاری نیز با جدیت بیشتر دنبال می شود، این طرح شامل موضوعات مرتبط با نظافت و شست‌وشو، حذف زواید فیزیکی، شست‌وشوی جداره‌ها و المان های شهری، آراستگی فضای سبز و ایمن سازی معابرشهری است.

وی خاطرنشان کرد: این طرح در یک مسیر از یک محله مشخص که از قبل در نظرگرفته شده بود به اجرا در می آید؛ در این طرح نواحی با همه تجهیزات  واحد 137 ، خدمات شهری و نیروی انسانی خود برای خدمت رسانی به شهروندان حضور فعال دارند.

شهردار منطقه 17 تصریح کرد: منطقه 17 دارای 14 محله است که با اجرای طرح نگهداشت شهر در روزهای چهارشنبه و پنچشنبه های آخر هرهفته در سال جاری تاکنون در6 محله به اجرا درآمده است، این محلات شامل ابوذر غربی، یافت آباد، زمزم، گلچین، بلورسازی و ابوذر شرقی است.

لطفی در خصوص اینکه بیشترین موارد اجرا شده در این طرح چیست؟ گفت: همسطح سازی دریچه نهارها، مرمت پیاده روها، شستشوی جداره ها، تعمیر و تجهیز مخازن پسماند از جمله مواردی است که بیشترین حجم کاری نیروهای خدمات شهری را در بر می گیرد.